12 листопада
Завантажити ще

Потягом, автобусом чи пішки? Обираємо маршрут за кордон на різдвяні канікули

Потягом, автобусом чи пішки? Обираємо маршрут за кордон на різдвяні канікули
Фото: the-warsaw.com

Напередодні різдвяних свят на українському кордоні завжди людно: у пунктах пропуску з Польщею, Румунією, Молдовою, Угорщиною кілометрові черги автомобілів та автобусів. А на піших переходах багатолюдно й галасливо. KP.UA дізналася, який транспорт краще обрати для подорожі за кордон, перевірила наявність квитків на потяги та автобуси, а також вивідала секрети жителів прикордонних сіл та містечок про те, який пункт пропуску найменш заповнений.

Вибір більшості українців

Одразу підтвердимо факт: потяг – найзручніший вид транспорту для закордонної подорожі. І справа навіть не у комфорті. Так, приємно мати можливість пройтися по вагону, розім’яти м’язи. Та перш за все вартість квитків на потяг до тієї ж Польщі доступна, а митний контроль пасажири проходять дійсно швидко, за 1-2 години. Але є величезний мінус: напередодні свят квитків на міжнародні потяги обмаль. Хоча, як кажуть знаючі люди, за декілька днів до дати Х білети можуть знову з’явитися у продажу. Чекати чи обирати альтернативний варіант транспорту – вибір за подорожуючими.

Польща

За офіційними даними, у цій країні проживає майже мільйон українців. За неофіційними – на кілька тисяч більше. Напередодні різдвяних свят цей напрямок надзвичайно популярний: хтось поспішає додому в Україну, інші їдуть до рідні за кордон, є й такі, хто поспішає до аеропортів сусідньої країни.

Наразі до Польщі можна вирушити прямими поїздами з Києва, Одеси, Запоріжжя, Дніпра та Харкова. Більшість з них прямує до Перемишля, але є також декілька до Хелма та Варшави. Вартість квитків – від тисячі гривень. Щоправда, ціни зростуть з 10 грудня.

- На 72% зросте вартість квитків на поїзд Київ - Варшава - Київ, попит на який лишається ажіотажним, - повідомили у пресслужбі «Укрзалізниці». - Але будуть доступні й дешевші альтернативні варіанти на цьому напрямку. Залежно від класу місця вартість проїзду до Хелма та назад, звідки можна зручно пересісти на Варшаву, зросте наступним чином: на поїзди з Дніпра - у межах 4-11%, з Харкова - 17-48%, з Києва - 15-47%. Також мінімально, у межах 3%, зросте вартість проїзду в нічних поїздах до Відня та Перемишля. На проїзд в "Інтерсіті+" Київ - Перемишль - Київ ціна збільшиться на 26%, а в нічному поїзді Одеса - Перемишль - Одеса у діапазоні 37-49%.

Та проблема у тому, що квитків на потяги до Польщі у вільному продажу мало. Так, на популярний потяг Київ - Варшава квитків на грудень вже не купити. Але ще можна придбати квитки на потяг Київ - Хелм, наприклад, на 19 грудня. А як щодо автобуса? Так, до сусідньої країни щодня вирушають комфортабельні автобуси з майже усіх великих міст України. Квитки є навіть на 23 грудня. Вартість з Києва до Варшави – від 1300 грн. Щоправда, приготуйтеся до довгої подорожі: на кордоні доведеться стояти від 6 годин й довше.

Автомобіль. Якщо не має власного, можна скористатися сервісами на кшталт BlaBlaCar. За поїздку з Києва до Варшави доведеться викласти від 1500 грн. Зате можна виїжджати навіть у переддень Різдва. Але, знову ж, кордон… Автомобільні черги тут великі: доведеться чекати від 4 годин й довше.

Ще один непоганий варіант перетнути кордон з Польщею – це на своїх двох. Так, пішки можна пройти через пункти пропуску «Угринів-Довгобичів», «Шегині-Медика», «Мостиська-Перемишль». Але на піших переходах напередодні різдвяних свят шалені черги наших заробітчан.

До війни були й такі черги на кордоні з Польщею. Фото: 4studio.com.ua

До війни були й такі черги на кордоні з Польщею. Фото: 4studio.com.ua

Угорщина

Найпростіший варіант: доїхати до прикордонного міста Чоп, а вже звідти вирушити, наприклад, до Будапешта потягом або автобусом. Квитки на потяг краще шукати у касах залізничної станції Чопа. Інколи буває так, що у продажу білетів немає, але касири можуть запропонувати альтернативні варіанти. Також можна чатувати за вільними квитками на потяг Київ - Відень.

Якщо обираєте автобус чи автомобіль, то оминайте пункт пропуску "Тиса". Там завжди черги, навіть у несвяткові дні. Зазвичай автівки проходять митний контроль за 3-4 години.

І щодо вартості. Проїзд комфортабельним автобусом з Києва до Будапешта коштує від 2500 грн. На 500 грн дешевше просять водії, які шукають попутників до Угорщини.

Румунія

Ще на початку року з українського Рахова до румунського Валя Вішеулуй курсував так званий «Мармароський експрес». Потяг їздив щодня двічі на добу, вартість за квиток приблизно 250 грн. Яка вартість зараз, а також розклад цього експресу – краще дізнаватися на залізничній станції Рахова.

Доїхати до Румунії можна й на автобусі. Квитків вдосталь, вартість – від 2200 грн. Можна вирушити в дорогу і автомобілем. Лише краще оминати прикордонний пункт пропуску у Дяковому – надто завантажений. А ще між Україною та Румунією є пішохідні митні переходи: у Солотвино та Порубному. На відміну від кордону з Польщею, тут документи подорожуючим оформляють досить швидко.

Яким транспортом добиратися за кордон – обирають самі подорожуючі. Фото: shoppingpl.com

Яким транспортом добиратися за кордон – обирають самі подорожуючі. Фото: shoppingpl.com

Молдова

В цю країну можна без проблем потрапити будь-яким видом транспорту. Все ще є квитки на потяги. Так, наприклад, з Києва до Кишинева можна вирушити 23 грудня. Вартість – 2059 грн за місце у плацкарті, 5378 грн - за люкс-купе. Є й дешевші варіанти. Наприклад, автобусом – від 1500 грн. До речі, на прикордонних пунктах пропуску черг майже не має. Та й швидкість проходження митного контролю вражає: до пів години , а то й швидше.

Можна доїхати в Молдову й на автомобілі. За 1500 грн водій BlaBlaCar підвезе до місця призначення. Обираючи між кількова пунктами пропуску Україна - Молдова, радимо оминати Росошани, адже це найбільш завантажений переїзд.