Космічна обсерваторія Чандра зняла скупчення зірок на відстані 2,5 тис. світлових років від Землі у галактиці NGC 2264 у туманному сузір'ї Єдинорога неподалік Оріона. Про це повідомляє nasa.gov.
- Астрономи використовували синій та білий кольори, щоб виділити молоді зірки віком не більше 5 мільйонів років. Найяскравіші вогники є сферами плазми, їхній вік варіюється від мільярда до десяти мільярдів років. Газ у туманності пофарбований у зелений колір, щоб надати йому вигляду хвої. Зображення також повернули за годинниковою стрілкою, щоб посилити подібність до структури ялинки, — йдеться в повідомленні.
NGC 2264 є скупченням зірок, що включає як ті, які менші за масою у порівнянні з Сонцем, так і ті, які більш масивні у сім разів. Деякі з цих зірок мають масу лише одну десяту від сонячної.
На зображенні, зафіксованому рентгенівською обсерваторією "Чандра", видно сині та білі вогники, які є молодими зірками, що випромінюють рентгенівські промені. "Голки" дерева на зображенні відповідають газу туманності, підсвіченому зеленим світлом. Білі зірки на передньому плані зображення надали дані інфрачервоного огляду всього неба.
Дані оптичного телескопа WIYN та інфрачервоного огляду всього неба також були використані для додаткового виділення деталей. Варіації в яскравості та кольорі зірок були посилені для підкреслення подібності до різдвяної ялинки. Подібні до молодих зірок зміни у рентгенівських променях та інших видах світла спостерігаються через різні процеси, такі як спалахи магнітних полів та зміни навколо чорних дір.
Напередодні NASA вперше передала відео з високою роздільною здатністю на Землю з відстані приблизно 19 мільйонів миль. Героєм 15-секундного тестового ролика став кіт на ім'я Тейтерс.