У португальських лісах виявили павука Nemesia berlandi, про якого науковці нічого не чули вже понад 90 років. Це стало можливим завдяки дворічним пошукам дослідників, повідомляє Re:wild.
Вперше Nemesia berlandi був описаний ентомологом Амелією Баселар у 1931 році, яка виявила жіночу особину. Єдині екземпляри N. berlandi згоріли у музеї під час пожежі у 1978 році, залишивши вчених без можливості дослідження цього унікального виду.
Пошуки N. berlandi були надзвичайно складними через те, що ці павуки можуть проводити роки, не виходячи зі своїх нір. Експедиція під керівництвом Глобального центру виживання видів зоопарку Індіанаполіса провела дослідження в межах селища Фагільде та його околиць на півночі Португалії.
Щоб знайти N. berlandi, дослідники перевіряли нори, розташовані під листяною підстилкою, від серпня 2021-го до листопада 2023 року. Додатково, вони створювали штучні павутинні схованки, сподіваючись привабити самців цього виду для спаровування.
Було знайдено нору N. berlandi завдовжки 10 сантиметрів, в якій перебувала самка з 10 павученятами. Лабораторний аналіз ДНК підтвердив, що цей павук є N. berlandi, рідкісним видом, генетично відмінним від інших видів павуків у цьому регіоні.
Тепер перед науковцями постає завдання захисту цього унікального виду, який перебуває під загрозою зникнення через зміни клімату та лісові пожежі.