Завантажити ще

На Львівщині чоловік у військовій формі взяв священника за горло і вручив повістку

На Львівщині чоловік у військовій формі взяв священника за горло і вручив повістку
Фото: скрін відео

На Львівщині стався черговий конфлікт за присутності представників ТЦК та СП. Нібито співробітники військкомату із погрозами, образами та штурханиною виписали повістку священнику. Також йому поставили ультиматум: якщо він добровільно не прийде у військкомат, то заберуть його сина та зятя. Відповідне відео з'явилося у місцевих Telegram-каналах.

Інцидент стався 12 грудня у селі Дуліби, що неподалік Стрия. Двоє осіб у формі ЗСУ прийшли додому до греко-католицько священника, отця Андрія Чмира. Судячи із відео, у чоловіка в формі особиста неприязнь до отця - нібито-то під час похорону його сина священник не назвав звання загиблого, а сказав "раб Божий".

- Я якби міг, то тебе задушив би, - погрожував чоловік у військовій формі, вхопивши священника у ризах за горло.

У результаті священнику видали повістку на 15 грудня. Чоловік у формі каже, що якщо той не прийде до ТЦК, то його "загрузять як собаку" і відвезуть до військкомату силою.

На інцидент відреагував голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

- Ситуація потребує повного зʼясування, адже в інтернеті є лише фрагмент відеозапису і вирвана з контексту розмова. Те, що можу сказати точно: мобілізаційний процес не може відбуватися з приниженням честі та гідності людини і не повинен переростати у зведення особистих рахунків. Прошу керівництво Львівського обласного ТЦК та СП зʼясувати, чи дійсно чоловіки у формах на цьому відео є працівниками ТЦК, і дати оцінку їхнім діям, - написав Козицький у Telegram.

У Львівському обласному ТЦК та СП теж прокоментували конфлікт. Там повідомили, що провели службову перевірку і з'ясували, що в процес роботи військовослужбовців втрутилась цивільна особа у військовій формі, що має особисту неприязнь до священнослужителя.

- Водночас дії військовослужбовців ТЦК та СП були правомірними, повістка була виписана заздалегідь. Громадянин (священник), який являється військовозобовʼязаним, викликався у ТЦК та СП для уточнення військооблікових даних. Нагадуємо, що в країні триває повномасштабна війна, обовʼязок кожного громадянина зʼявитись для уточнення облікових даних у разі отримання повістки. Принагідно висловлюємо щиру вдячність тисячам священників та капеланів, які поряд з нашими воїнами на фронті підтримують моральний та бойовий дух вірян! - йдеться у повідомленні.

Очільник області Максим Козицький уточнив й особу чоловіка у військовій формі, який конфліктував зі священником. . З'ясувалося, що це батько братів Вишиваних, які загинули у російсько-українській війні з різницею у 10 днів. Молодшого, Василя, не стало 4 березня 2022 року у боях у Миколаївській області. Воїнові було 28 років. Він служив у лавах 80-ї бригади. Старший, 34-річний майор Кирило Вишиваний, загинув через десять днів внаслідок удару РФ крилатими ракетами по Яворівському полігону.

Це не перший конфлікт, у якому фігурують представники львівського військкомату. Раніше в мережі з'явилося відео, на якому люди у військовій формі "запакували" чоловіка в машину та образили його супутницю, вибивши з її рук телефон.