Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Києві розпочали демонтаж пам'ятника Щорсу

У Києві розпочали демонтаж пам'ятника Щорсу
Фото: t.me/KyivCityOfficial/8386

З самого ранку у суботу, 9 грудня, столичні комунальники розпочали демонтаж пам'ятника Миколі Щорсу, що знаходиться на бульварі Тараса Шевченка. Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.

- Прямо зараз столичні комунальні служби розпочинають демонтаж пам'ятника Миколі Щорсу. Із монумента радянському діячу, що розташований у центрі Києва, перед цим було знято охоронний статус, - йдеться у повідомленні.

У КМДА зазначають, що для демонтажу складної конструкції можливе тимчасове часткове перекриття руху бульваром Тараса Шевченка. Надалі монумент зберігатиметься в Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.

У листопаді цього року Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка прискорить процедуру демонтажу пам'ятників Олександру Пушкіну і Миколі Щорсу в Києві. Також з реєстру вилучили пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку,  монітор «Железняков» по вул. Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською у Києві. Раніше експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала Київській міській державній адміністрації демонтувати пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну у Києві. Ще у листопаді 2022 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що пам'ятникам радянським воєначальникам Миколі Ватутіну та Миколі Щорсу не місце у публічному просторі України.

Фото
Фото
09 Грудня 202308:34