Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

У Києві дозволили демонтувати пам'ятники Пушкіну і Щорсу

У Києві дозволили демонтувати пам'ятники Пушкіну і Щорсу
Фото: wikimedia.org

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка прискорить процедуру демонтажу пам'ятників Олександру Пушкіну і Миколі Щорсу в Києві. Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики.

- Триває звільнення українських міст та української культури від комуністичної, радянської та російсько-імперської нечисті. Місцева влада має остаточно очистити простір від маркерів антиукраїнської політики - демонтувати та перемістити пам’ятники, - наголосив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Так, з реєстру вилучили пам’ятник Пушкіну на проспекті Берестейському, пам’ятник Щорсу на бульварі Т. Шевченка, могилу генерала армії Ватутіна в Маріїнському парку,  монітор «Железняков» по вул. Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» в сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською у Києві. Також відповідні рішення прийняті щодо пам'ятників Пушкіну в Житомирі, Харкові та Одесі, князю Воронцову в Одесі, полководцю Суворову в Ізмаїлі, адміралу Ушакову в Херсоні, "Україна – визволителям" в Ужгороді та меморіального комплексу "Борцям революції" в тимчасово окупованому Луганську.

Раніше експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала Київській міській державній адміністрації демонтувати пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну у Києві. Ще у листопаді 2022 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що пам'ятникам радянським воєначальникам Миколі Ватутіну та Миколі Щорсу не місце у публічному просторі України.