Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 березня
Завантажити ще

Богдан Єрмохін розказав, як жив в РФ після депортації та що планує робити у майбутньому

Богдан Єрмохін розказав, як жив в РФ після депортації та що планує робити у майбутньому
Фото: кадр з відео facebook.com/katinka.bobrovskaya

Богдан Єрмохін - 18-річний мешканець Маріуполя, якого повернули до України після депортації  до Росії, пережив у країні-окупантові немало неприємних моментів. Про це він розказав в інтерв'ю "Радіо Свобода".

За словами хлопця, у РФ його називали  "хохлом" та закликали "валити назад".  В той же час Єрмохін розповів, що його російська опікунка Ірина Рудницька  підтримувала та допомогала йому повернутися на рідну землю.

Хлопець зізнався, що перебуваючи в країні ворога, йому довелося вести внутрішню боротьбу з самим собою, оскільки бачив багато пропагандиських роликів, які налаштовували його проти власної країни.

- Чесно, перших пів року я відходив від всього. Я був закритим після всього, що було в Маріуполі. Я навіть не розумів де я, що я. А от як відійшов, зрозумів, що я не вдома, мені некомфортно. От навіть коли я приїхав, я почав відчувати себе людиною, відчувати себе вільніше і бути більш відкритим, - зізнався хлопець.

Щодо повернення до Маріуполя, Богдан висловив шок від руйнувань, які трапилися в його рідному місті. Він розповів, що коли відїзжав, кожен другий будинок в окупованому Маріуполі вже був зруйнований.

- Зруйноване місто (Маріуполь. - Ред.). Я називаю це місто - примара, тому що дуже багато людей там загинуло. Я жив в єдиному дев’ятиповерховому будинку у всьому районі, я бачив усі вибухи, всю техніку, яка йшла. Було більш страшно, ніж тим, хто не бачив цього всього, - згадав він.

 Відносно планів на майбутнє Єрмохін зазначив, що хоче з друзями відкрити благодійний фонд для допомоги з поверненням українських дітей.

- Вважаю, що ніхто в нашій країні, абсолютно ніхто, не знає повністю на 100% як, що відчуває там дитина, що треба робити і як повернутися. На 99,9% знає тільки моя адвокатка Катерина Бобровська, тому що вона завжди була поруч і підтримувала мене максимально. Як і сестра моя, - наголосив він.

Богдан Єрмохін проживав у Маріуполі на момент початку повномасштабного вторгнення РФ. Він вчився у місцевому училищі. Офіційним опікуном хлопця значилась його рідна сестра.  Після вторгнення російські окупанти депортували Богдана Єрмохіна разом з іншими дітьми.   Хлопець декілька разів намагався повернутись до України, але його повертали назад.  

У листопаді 2023 року Єрмохін повідомив, що отримав повістку на явку до військкомату Московської області на 19 грудня 2023 року. Він звернувся до президента України Володимира Зеленського за допомогою. У своєму відеозверненні він попросив допомогти повернути його до України. У відповідь Марія Львова-Бєлова ствердила, що юнак "добровільно" прийняв громадянство Російської Федерації у жовтні 2022 року. Повідомлено, що повістка була видана для уточнення військового обліку, що є стандартною процедурою для громадян РФ його віку. Вона завірила, що підліток залишить Росію до досягнення повноліття, хоча він виражав бажання повернутися на батьківщину негайно.  Єрмохін успішно повернувся на рідну землю у день свого 18-річчя - 19 листопада.

Раніше KP.UA говорила з радницею-уповноваженою президента з прав дитини Дарією Герасимчук, яка розповіла про те, що РФ має 6 сценаріїв викрадення наших дітей. Серед них викрадення дітей після смерті, розлучення з батьками під час фільтраційних заходів, перевезення дітей у табори з “перевиховання” та інші.