Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 травня
Завантажити ще

В Польщі знайшли п'ять сокир, яким може бути три тисячі років

В Польщі знайшли п'ять сокир, яким може бути три тисячі років
Фото: Надлесництво Старогард

У Польщі археологи розкопали п'ять сокир бронзової доби. Знахідка датується періодом між 1700 і 1300 роками до нашої ери. Про це пише Arkeonews.

Знахідку виявив "шукач скарбів" Денис Конкол, коли досліджував ліси регіону Коцевє, що у Гданській Померанії, отримавши дозвіл від місцевої влади. Коли він натрапив на п'ять бронзових сокир, закопаних трохи нижче поверхні ґрунту, одразу повідомив науковців,

- Вилучення цих знахідок відбувалося під археологічним наглядом наших колег з Воєводського управління охорони пам'яток. Це означає, що ми запобігли можливому руйнуванню пам'ятки, - сказав Ігор Стржок, відповідальний за збереження пам'яток Поморського воєводства.

Під шаром бруду і трави дослідники виявили п'ять сокир, похованих разом у ямі на глибині 20-30 сантиметрів під землею. Ігор Стржок сказав, що артефакти цього періоду рідко виявляють у цьому регіоні, що робить знахідку особливо унікальною. На його думку, ці сокири могли бути пов’язані із балтійською культурою, що походить із сучасної Литви або північно-східної Польщі.

Знахідку вже дослідив Пьотр Клімашевський, керівник відділу археологічних пам'яток. Сокири досить великі, мають тонке руків'я з піднятими краями та широке лезо. Археолог вважає, що сокири були частиною ритуального підношення, можливо, пов'язаного з торгівлею або релігією, яку сповідували в цій місцевості у бронзову добу.

Поодинокі бронзові сокири цього періоду вчені бачили й раніше, але це перший випадок, коли їх було аж п'ять. Традиційно з покладів бронзової доби в цьому регіоні знаходили переважно браслети або нагрудні прикраси, тому розкопка цих наконечників сокир є "археологічним дивом", каже Ігор Стржок.

Раніше під час розкопок у Білій Церкві на Київщині археологи виявили золоті прикраси часів Гетьманщини XVII-XVIII століть, що є дуже рідкісною знахідкою. Вчені пояснили, що прикраси часів Гетьманщини є вкрай рідкісною знахідкою, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона свідчить про високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.

Новини по темі: розкопки Польща археологи