Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На Київщині археологи знайшли унікальні золоті прикраси часів Гетьманщини

На Київщині археологи знайшли унікальні золоті прикраси часів Гетьманщини
Фото: facebook.com/iarchaeology

Під час розкопок у Білій Церкві на Київщині археологи виявили золоті прикраси часів Гетьманщини XVII-XVIII століть, що є дуже рідкісною знахідкою. Про це повідомила пресслужба Інституту археології НАН України.

- Але справжньою науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений у культурних нашаруваннях XVII-XVIII ст. і, скоріше за все, пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини. Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкій керамічній посудині, - йдеться у повідомленні.

Вчені пояснили, що прикраси часів Гетьманщини є вкрай рідкісною знахідкою, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона свідчить про високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави.

У жовтні під час розкопок на могильнику Скоробір у Полтавській області археологи виявили фрагменти кераміки, стрілецькі наконечники та декоративні предмети, пов'язані з епохою скіфів.

У вересні в Ужгородському замку виявили медальйон з єзуїтською символікою, який, ймовірно, належить до XVII-XVIII століття.

Новини по темі: розкопки археологи