Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Україна змогла повернути додому ще вісьмох депортованих до РФ дітей

 Україна змогла повернути додому ще вісьмох депортованих до РФ дітей
Фото: t.me/ermaka2022

У День святого Миколая, 6 грудня, Україна повернула додому ще вісьмох дітей – чотирьох дівчаток та чотирьох хлопчиків. Незабаром вони об'єднаються зі своїми родинами, пише Telegram-канал глави Офісу президента Андрія Єрмака.

- Спільні зусилля здатні сотворити передріздвяне диво - четверо дівчаток та четверо хлопців віком від 8 до 18 років вже незабаром возз'єднаються зі своїми сім'ями і зустрінуть свята в обіймах своїх близьких на батьківщині, - пише Єрмак.

За словами глави Офісу президента, повернення дітей стало можливим унаслідок взаємодії Офісу президента й Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Також Єрмак подякував Катару та ЮНІСЕФ за залучення до процесу повернення депортованих дітей і тих, хто опинився на тимчасово окупованих територіях.

Раніше голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що з окупації на підконтрольну Україні територію Херсонщини вдалося повернути українську родину з двома дітьми. Наразі вони у безпеці

Також Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець розповів, що Україна зафіксувала перший факт зміни персональних даних української дитини під час незаконного усиновлення російськими громадянами. Лубинець зазначив, що усиновлення українських дітей у РФ є незаконним. За міжнародними та національними нормами, для того щоб іноземці могли усиновити українську дитину, потрібно повідомити Україні та отримати згоду на усиновлення. Однак Росія намагається обійти норми і насильно надає українським дітям російське громадянство.