Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Освітній омбудсмен розкритикував директорів українських шкіл: Нешановні, схаменіться!

Освітній омбудсмен розкритикував директорів українських шкіл: Нешановні, схаменіться!
Фото: facebook.com/sivangor

Освітній омбудсмен України Сергій Горбачов звернувся до директорів навчальних закладів з закликом не створювати перепони для дітей, що наразі опинились за кордоном, додаткові перепони у навчанні. Відповідний пост він залишив на своїй сторінці у фейсбуці. 

- Нешановні директори деяких (на жаль, не поодиноких) шкіл, які "вичавлюють" наших дітей з українських шкіл, схаменіться! Ми на всіх рівнях закликаємо наших дітей та батьків, які знайшли тимчасовий прихисток за кордоном, утримувати зв'язок з українською освітою, - зазначив Горбачов.

Він додав, що ряд директорів, натомість, придумують для дітей додаткові вимоги.

-   А ви що робите, висуваючи для наших дітей, які зараз за кордоном, якісь абсолютно нелогічні та, буду недипломатичним, дурнуваті вимоги щодо складання "іспитів" нашими дітьми 5 (!) класу, та відмовляючись виконувати наказ МОН щодо українознавчого компоненту? Ще раз - схаменіться, будьте українцями, а не пособниками х..ла, який тільки і мріє, щоб українці не поверталися додому, а наші діти не здобували українську освіту! – додав Горбачов.

Скарги від батьків надходять регулярно. Згідно з дописами українців у спільноті «БатькиСОС»,  деякі навчальні заклади «створюють такі умови, що батьки навіть тих дітей, що залишились, часто розмірковують над тим, щоб вивезти дітей за кордон та дати їм можливість справді навчатися і у майбутньому бути конкурентоспроможними на ринку праці».