Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

До Львова з Польщі повернули 400-річну скульптуру

До Львова з Польщі повернули 400-річну скульптуру
Фото: city-adm.lviv.ua

До Львова повернули з Польщі відреставровану скульптуру Скорботного Христа з каплиці Боїмів. Про це повідомила радниця міського голови Львова зі збереження культурної спадщини Лілія Онищенко.

- Скульптура, демонтована наприкінці 2021 року через аварійний стан, була відправлена ​​до реставраційної майстерні. Війна стала на заваді використанню спеціального лазерного пристрою для очищення, тому скульптуру перевезли до Варшави, — йдеться у повідомленні.

Там провели докладні дослідження, відреставрували та доповнили втрачені елементи, включаючи німб та терновий вінець, кошти надав польський фонд "Полоніка".

З 24 жовтня до 25 листопада скульптура була експонована на виставці у Варшаві. З середини січня наступного року вона буде доступна для огляду у рамках українсько-польської виставки "Те, чого не видно" у Львові.

Після реставрації скульптуру встановлять на верхівку каплиці Боїмів.

Фігуру Ісуса Христа на куполі усипальниці встановили в кінці XVI століття, до її створення долучався видатний скульптор Андрій Бемер. Скульптура унікальна і має високу архітектурну та художню цінність, а в основі висічені слова: "Перехожий, зупинись і подумай, твоє страждання більше за моє".

На Прикарпатті ветеран робить скульптури на згадку про загиблих побратимів.

Фото: city-adm.lviv.ua

Фото: city-adm.lviv.ua

Фото: city-adm.lviv.ua

Фото: city-adm.lviv.ua