Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
25 лютого
Завантажити ще

У Львові встановлюють головну ялинку

У Львові встановлюють головну ялинку
Фото: city-adm.lviv.ua

У п'ятницю, 1 грудня, до Львова привезли головну новорічну ялинку. Її почали встановлювати традиційно на площі перед Оперним театром. Висота цьогорічного святкового дерева - 14 метрів, йому близько 20 років, повідомляє пресслужба міської ради.

Цьогорічну головну ялинку Львову подарували мешканці Білогорщі Йосип та Галина Панаси. Господарі кажуть, що дуже люблять цю ялинку, адже вона неабияк красива, але для їхнього подвір’я вже завелика, тому вирішили подарувати її місту, аби зробити приємне містянам та гостям міста навіть попри війну. Сподіваються, що дерево сподобається львів’янам та гостям Львова.

- Цю ялинку мій чоловік привіз з Карпат десь 20 років тому. Вона з такого маленького саджанця виросла на 14 метрів. Раніше ми щороку прикрашали її до Різдва, але з часом це вже стало неможливо, або вона занадто виросла. Тож ми вирішили у цей тяжкий для країни час, коли всі намагаються економити кошти, подарувати нашу ялинку львівській громаді. Думаємо, що зараз це як ніколи доречно. Ми із ззадоволенням робимо такий подарунок і сподіваємось, що вона сподобається львів’янам, - ділиться пані Галина.

Зрізання, перевезення та встановлення дерева оплатили підприємці.

- Перед тим як зрізати ялинку, ми її оглядаємо і проводимо підготовчі дії. Нам важливо правильно все зробити, щоб максимально обережно зрізати дерево і покласти на тягач, щоб його не пошкодити. Так само важливо його якісно встановити у центрі міста. Кран і тягач підприємці нам дають безплатно, і робота людей, які задіяні у процесі, також окремо не фінансується, адже це працівники нашого ЛКП. Тобто на головну ялинку місто не витрачає жодної копійки, – пояснює Андрій Шульський, заступник директора ЛКП «Зелений Львів».

Головну ялинку Львова прикрасять світловою ілюмінацією, яку закупили ще у 2018 році, а на верхівку замість зірки символічно повісять протитанкового «їжака», якого зробили на «Львівелектротранс». Освітлення святкового дерева споживатиме 1 кВт на годину (для порівняння: електрочайник споживає за 1 раз від 1,7 до 2,5 кВт, а пральна машинка – 1,8-2,3 кВт). У випадку відключення електроенергії на проспекті Свободи ялинку окремо підсвічувати не будуть. Урочисте відкриття ялинки  у Львові відбудеться у переддень свята святого Миколая - ввечері 5 грудня.