4 листопада
Завантажити ще

Виробники ялинкових іграшок: Найпопулярніші цього року «Воїн світла» та «Захисниця»

Виробники ялинкових іграшок: Найпопулярніші цього року «Воїн світла» та «Захисниця»
Фото: надане Мариною Гукасовою

Напередодні Нового року хочеться ялинку прикрасити так, щоб це було не просто гарно, а ще й надихаюче та сучасно. Бренд ялинкових прикрас “Різдвяні історії” створив нову колекцію новорічних прикрас, в яких відображена віра у перемогу.

Які саме іграшки виготовили майстри, які з них особливо популярні (багато іграшок, до речі, розібрали вже у листопаді), KP.UA розповіла засновниця бренду Марина Гукасова.

"Люди вірять в перемогу, а ми повинні їм про це нагадувати"

- Марино, ми розмовляли з вами в минулому році, коли Київщину і, зокрема, Клавдієво-Тарасово, де знаходиться фабрика ялинкових іграшок, звільнили від окупації, а восени нормальній роботі перешкоджали обстріли та відключення світла. Ви вистояли. Як пройшов цей рік? Якими новинками порадуєте?

- Цього року зробили великий асортимент українських тематичних іграшок. Як і минулого року, великий попит йде на тему, що надихає людей, - віра у перемогу і сила українського духу. Людям важливо пам'ятати: ми сильні, ми переможемо. Саме такі думки та почуття з'являються у людини, коли вона тримає в руках нашу іграшку.

Наприкінці минулого року, 31 грудня, ми презентували “Воїна світла”. Це – наш захисник, боєць ЗСУ, який тримає руки у вигляді серця на прапорі України. У лютому ми випустили нову іграшку – "Захисницю". Дівчина тримає на руках дитину, до її ніг притулився собака. Також цього року виготовили “Українську хату” – іграшка символізує затишок та тепло рідного дому. Ці прикраси стали найпопулярнішими, бо торкаються почуттів людей. З одного боку, вони про те, що болить, з іншого - дарують тепло.

- А чи є попит на якісь казкові іграшки?

- Карети та принцеси, які були потрібні до війни, відходять на другий план. На перший план вийшла українська тематика: вона викликає у людей емоційний відгук та душевне піднесення.

Крім того, цього року зробили серію кульок для кожного регіону України. Ми їх так і назвали – “Регіони України”. Наразі у нас їх 10, ними можна прикрасити ялинку свого регіону. Коли розробляли нову колекцію, навіть не уявляли, наскільки гарно вона виглядає на ялинці – вона стає такою українською, затишною.

Є іграшки із сучасними захисниками, а є з захисниками та захисницями з часів козаччини. Фото: надане Мариною Гукасовою

Є іграшки із сучасними захисниками, а є з захисниками та захисницями з часів козаччини. Фото: надане Мариною Гукасовою

«Радилися з підписниками, який дизайн іграшок кращий»

- Чули, що ви не просто виготовляєте іграшки, а й показуєте варіанти, як з їх допомогою можна прикрасити ялинку.

- Так, цього року ми мали важливу місію - не просто виготовити іграшки, а ще донести їхні смисли, показати, як можна прикрашати свої будинки.

Іграшки продаються в коробках, а ми хочемо, щоб люди бачили, як вона виглядає на ялинці, як зробити під неї правильну підкладку, що додати, щоб новорічна композиція виглядала цілісною.

Цього року ми передали в Музей історії Києва ялинкові прикраси для експозиції і запросили громадськість ділитись думками про те, як сьогодення впливає на прикрашання ялинки. 

 Підписники нам підказували, що на ній має бути, що сьогодні є актуальним. Багато хто хоче, щоб ялинку прикрашала українська традиційна іграшка, яка нагадує людям про нашу єдність, силу, свободу та майбутню перемогу. Ми випустили кілька іграшок, які так і назвали – “Перемога”. Люди повинні вірити в те, що ми переможемо, а ми маємо про це нагадувати.

- Виходить, що зараз у тренді поєднання сучасності й українських традицій?

- Ми запросили до прикрашання партнерів, які виготовляють солом'яні українські вироби: дідухи, павуки. На наших локаціях ми розповідаємо, як прикрасити ялинку, говоримо про значення прикрас. Так, дідухи (різдвяна прикраса з колосків жита, символізує дух опікуна господарства та покровителя роду. – Ред.) мають особливе значення для енергетики будинку, павуки (легка конструкція з чисельних ромбів, виготовляється з соломи. - Ред.) – його захисники. У нас є вінки з українських трав, які закликають добробут та щастя до оселі.

На сучасних ялинках вдало поєднуються нові іграшки з дідухами, вінками з соломи, солом’яними янголами. Фото: надане Мариною Гукасовою

На сучасних ялинках вдало поєднуються нові іграшки з дідухами, вінками з соломи, солом’яними янголами. Фото: надане Мариною Гукасовою

«Для наших військових важливо залишитись в історії»

- Минулого року найбільшою популярністю користувались «Серце України» та «Херсонський кавун». Яка іграшка сьогодні користується найбільшою популярністю?

- "Серце України", як і минулого року. Наприкінці листопада вже не залишилося цих іграшок. Дуже популярні “Воїн ЗСУ” та “Захисниця”.

Коли ми презентували ці іграшки у Музеї історії Києва, до нас приходили військові, дякували нам, казали, що для наших хлопців важливо залишитись в історії. Такі іграшки будуть передавати з покоління до покоління. Хотілося б, щоб у кожній родині люди прикрашали ними ялинку.

Також у нас є набори. Наприклад, набір «Диканька» - 6 куль, дуже гарні розмальовки.

- Через окупацію минулорічний сезон видався коротким, а як цього року?

- Так, минулого року ми мали мало часу на підготовку до різдвяних свят та Нового року, але попит ми відчули і встигли добре підготуватися.

Проте все покаже грудень. Сподіваюся, нам дадуть працювати: кожний постріл і блекаут впливає на настрій покупців, тому нам важливо, щоб грудень видався спокійним та людям дали можливість святкувати. У цьому разі все буде гаразд, почнемо готуватися до наступного року. Заздалегідь розробляємо нові дизайни, щоби приємно дивувати наших клієнтів.

– А ви відстежуєте, з яких регіонів ваші покупці?

– У багатьох ялинки цього року будуть в українському традиційному стилі. Тож іграшки замовляють з усіх регіонів – Захід України, Київ, Дніпро, Одеська, Харківська області. Отримуємо багато запитів з-за кордону: там зараз є чимало українців, які виїхали через війну. Це також наші люди, які лише планують їхати за кордон, – вони купують іграшку на подарунок.

Розповім історію: нам зателефонувала клієнтка з Донецької області. Сказала, що її будинок розташований за 10-15 км від лінії фронту. Попри це, вона вирішила все одно поставити ялинку, замовила у нас багато іграшок в українському стилі. Ця жінка нас надихнула: незважаючи на обстріли та блекаути, людям це потрібно. Якщо навіть люди, які живуть за 15 км від фронту, прикрашають свої ялинки українськими іграшками, значить, і ми повинні продовжувати працювати.

Набір ялинкових кульок «Гуцульщина» із серії «Регіони України». Фото: надане Мариною Гукасовою

Набір ялинкових кульок «Гуцульщина» із серії «Регіони України». Фото: надане Мариною Гукасовою

До речі

- Скільки коштують ваші іграшки і де їх можна придбати?

- Можна на локаціях «Різдвяних історій» - цінова позиція від 460 грн. Набори можуть коштувати і 1,5 тисячі, і 2400 грн. Вартість, приміром, вищезгаданого набору «Диканька» - трохи більше 2000 грн. Також можна придбати в нашому інтернет-магазині "Різдвяні історії". 

Зараз в тренді поєднувати українські традиції і сучасні тенденції. Фото: надане Мариною Гукасовою

Зараз в тренді поєднувати українські традиції і сучасні тенденції. Фото: надане Мариною Гукасовою

Для довідки

Де можна подивитись прикрашені ялинки проєкту «Різдвяні історії»

  • “Маєток різдвяних історій” (селище Петропавлівська Борщагівка під Києвом, вул. Весняна, 25). Тут встановлено 7 ялинок, прикрашених у різних стилях. Всі ялинки знаходяться в одному приміщенні, щоб показати, як можна прикрасити свій будинок. Для їх оформлення запрошували професійних дизайнерів. За словами Марини Гукасової, кожна дрібниця має значення, тож гостям тут розповідають про всі прикраси. 
  • В Музеї історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7) можна побачити експозиції ялинкових прикрас ХІХ і ХХ сторіччя і поступово дійти до сьогодення. Також тут є сувенірна крамниця, де продаються іграшки бренду.

В «Маєтку різдвяних історій» 7 по-різному прикрашених ялинок. Фото: надане Мариною Гукасовою

В «Маєтку різдвяних історій» 7 по-різному прикрашених ялинок. Фото: надане Мариною Гукасовою