Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Суд звільнив від покарання Сергія Довгого, який хотів продати графіті Бенксі у Гостомелі

Суд звільнив від покарання Сергія Довгого, який хотів продати графіті Бенксі у Гостомелі
Фото: Максим Каменєв/Facebook

Ірпінський міський суд виніс вирок волонтеру Сергію Довгому, який взяв участь у зрізанні графіті Бенксі у Гостомелі. Його звинувачували у спробі крадіжки в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану. Про це повідомляють "Грати".

- Довгий визнав свою провину і був засуджений до п'яти років ув'язнення, але звільнений від відбування покарання з випробувальним строком на три роки, - йдеться у повідомленні.

Він організував групу для зрізання графіті Бенксі у Гостомелі з подальшим продажем. Отримані кошти хотів витратити на покупку машин для ЗСУ.

2 грудня 2021 року поліція затримала вісім осіб. Слідство встановило, що Довгий придумав та організував це діяння, а скульптор та художник Олександр Дувінський зрізав графіті. Довгий взяв на себе всю відповідальність, знявши підозри з інших.

Угоду зі слідством було укладено через три місяці. У тексті вироку наголошено на повному визнанні вини. Покарання визначалося з використанням статті 69 Кримінального кодексу, що дозволяє м'яке покарання за наявності обставин, що знижують тяжкість злочину.

Суд стягнув із Довгого 13 592 гривні за експертизу та зобов'язав з'являтися до органу з питань пробації, інформуючи про місце роботи чи навчання. Зазначено, що матеріальні збитки було відшкодовано і звинувачень від відділу культури не надійшло.