Завантажити ще

Львівські хірурги виконали рідкісну операцію, щоб врятувати ногу пацієнтові

Львівські хірурги виконали рідкісну операцію, щоб врятувати ногу пацієнтові
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні Святого Пантелеймона судинні хірурги виконали рідкісне оперативне втручання, аби врятувати ногу пацієнтові. У чоловіка виявили патологічне розширення судин, до того ж аневризми було відразу дві. Особливість операції в тому, що лікарі вирішили одночасно оперувати обидві, повідомляють у Першому медичному об'єднанні Львова.

59-річний Олег Гнатисько з Львівщини все життя працює водієм. Чи то через сидячу роботу, чи то через надмірне паління чоловіка періодично турбували судоми в ногах. Але, каже, завжди було так - схопило та швидко відпустило. Однак три тижні тому чергова судома не минула як зазвичай.

- Я міг пройти лише 20 метрів. Нога як камінь - геть не йде. Мав віддихатися та лише потім продовжувати, - згадує чоловік.  

Виявилося, що внаслідок патологічного розширення судин в нозі погіршився кровотік. Олег пішов до лікаря, який за допомогою УЗД-обстеження виявив порушення кровотоку в артеріях ноги. Водій негайно звернувся з цією проблемою до судинного хірурга лікарні Святого Пантелеймона. КТ-дослідження виявило в нозі чоловіка аневризму, тобто патологічне розширення судин. До того ж аневризм було відразу дві: стегнова та підколінна артерії з тромбуванням. Обидва розширення становили в діаметрі по 2,5 см, що втричі перевищує допустиму норму. Через тромбоз підколінної артерії кровопостачання в нозі настільки погіршилось, що загрожувало ампутацією. 

Аби зберегти кінцівку пацієнтові, судинні хірурги проводять рідкісне втручання. Його особливість в тому, що лікарі вирішують одночасно оперувати обидві аневризми. В більшості випадків розширення видаляють почергово - в кілька втручань. Операція тривала майже чотири години та минула успішно.  

Після того, що сталося, Олег покинув курити. Попереду у чоловіка ще тривала реабілітація, йому треба розпрацьовувати ногу. Потому він хоче повернутися за кермо.  

Львівські медики досить часто виконують унікальні операції. Так, нещодавно 18-річній дівчині з онкологією видалили середню частину ноги, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили. Це довелося зробити, аби зберегти функціональність кінцівки.

Фото
Фото
24 Листопада 202312:11