Завантажити ще

У Львові 18-річній дівчині провели унікальну операцію - пришили ногу задом наперед

У Львові 18-річній дівчині провели унікальну операцію - пришили ногу задом наперед
Фото: facebook.com/1tmolviv

У Львові лікарі трьох міст виконали рідкісну операцію - ротаційну пластику. Аби зберегти функціональність ноги 18-річній дівчині з онкологією, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили. Унікальне втручання провели у Дитячій лікарні Святого Миколая, повідомляють у Першому медоб'єднанні Львова.

Про свій небезпечний діагноз - рак кісток - Юля з Івано-Франківська дізналась за день до свого 18-річчя. Вона вдарилась ногою, звернулася до лікарів і після ретельного обстеження почула діагноз: остеосаркома 2B-стадії. Дівчину почали лікувати місцеві онкологи Івано-Франківської дитячої обласної клінічної лікарні. Призначили шість сеансів хіміотерапії, однак вони не допомогли. Хвороба прогресувала і могла вбити юну пацієнтку. 

- Подальше поширення агресивної пухлини можна було зупинити лише в один спосіб - терміново видалити уражену стегнову кістку. Але у Юлі рак вже поширився і на колінний суглоб, тож мова йшла про ампутацію ноги на високому рівні. Аби поборотися за якість життя дівчини та зберегти кінцівку максимально функціональною, свої зусилля об’єднали лікарі трьох міст: Івано-Франківська, Львова та Києва. Після декількох консиліумів вирішили провести рідкісну для Україну операцію -  ротаційну пластику, - йдеться у повідомленні медиків.

Готувалися до втручання спеціалісти одразу чотирьох лікарень: Київської міської дитячої клінічної лікарні N2, Київського міського центру пластичної мікрохірургії, Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні та дитячої лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова.

Ротаційна пластика - це хірургічне втручання у дітей, яким через рак кісток видаляють частину ноги разом з коліном. А нижню частину кінцівки разом зі стопою повертають на 180 градусів і пришивають до стегнової кістки - задом наперед. Таким чином, стопа виконує роль коліна, що дозволяє згодом встановити функціональний протез і наскільки це можливо зберегти чутливість та рухливість кінцівки. 

Спершу хірурги видалили уражені саркомою кістки: це частина стегна, гомілки та колінний суглоб. Наступний етап операції - та сама ротаційна пластика. Команда з’єднала дві кістки різних діаметрів - стегнову та великогомілкову, останню при цьому розвернули на 180 градусів, п’яткою вперед. Після цього наклали гіпс та зафіксували металевою пластиною. Рідкісна для України операція минула успішно. 

Юля вже повернулася до Івано-Франківська й продовжує хіміотерапію. Коли нога остаточно загоїться і в дівчини з’явиться більше сил, вона зможе займатися із фізичним терапевтом та розробляти ногу. Потім на Юлю чекає протезування. 

Фото
Фото
15 Листопада 202312:47