Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
10 травня
Завантажити ще

Антигерой Революції гідності Вадим Тітушко служить в ЗСУ

Антигерой Революції гідності Вадим Тітушко служить в ЗСУ
Фото: facebook.com/serdukus

Відомий своєю участю в нападі на журналістів під час Революції Гідності 2013 року Вадим Тітушко, прізвище якого стало "родоначальником»  нового терміну – «тітушки», служить в ЗСУ. Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав військовий і пластун Юрій Юзич.

За його словами, Вадим Тітушко приєднався до Збройних Сил України у квітні 2022 року. Він воює у складі 72 бригади "Чорні запорожці".  

- Десятиліття Революції Гідності буде не повним, без розуміння одного важливого факту. Де зараз Вадим Тітушко, чиє прізвище додало в українській мові новий термін? Та і в інших мовах... Молодший сержант, командир відділення. На фото - крайній праворуч під час чергового вручення нагород… У той час, як багато «майданівців» сидять по домах… Правий був Євген Коновалець: «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю, – написав Юзич.

Цю новину оприлюднив і капелан Микола Гопайнич, додавши, що воїни 72 бригади отримали медалі "За жертовність і любов до України".  

Думки користувачів під постом Юзича про Вадима Тітушко розділились. «Тітушко не один такий. Воюють багато таких, кому до 24.02 руки б не подали. А багато великих патріотів досі не добігли до ТЦК, все щось заважає.», «Так багато майданівців теж в ЗСУ», «Люди в білих польтах щойно з'ясували, що життя не чорно-біле. І в лавах СОУ боронять державу різні люди. Аватари, бандюки, а не лише банкіри з айтішниками», - пишуть одні. «Від тюрми збіжав, а ви й раді в герої записати», - відповідають інші.

Хто такий Вадим Тітушко

Став відомим  після нападу на журналістів Ольгу Сніцарчук і Владислава Соделя під час опозиційної акції "Вставай, Україно" 18 травня 2013 року, коли йому було всього 20 років. Тоді він обійшовся умовним терміном.

Під час Революції Гідності термін "тітушки" отримав новий сенс - це стало вказівкою на спортивних молодиків, які за замовленням режиму Януковича намагалися придушити мирні протести або вчиняли провокації.

Вадим Тітушко став відомим ще у 2013 році. Фото: соцмережі

Вадим Тітушко став відомим ще у 2013 році. Фото: соцмережі

В Мережі в 2014 році з’являлись чутки, що  у лютому 2014 року Тітушко вже був на стороні Майдану і, мовляв, ставав на блокпостах, які не допускали транспорт із сумнівними постачальниками в столицю.

У 2018 році ім'я Вадима Тітушка знов з'явилося на перших сторінках ЗМІ через справу про розбійний напад у Київській області, внаслідок чого його оголосили у розшук. У серпні 2020 року Тітушко опинився під арештом, і його направили під домашній арешт.

У коментарі для "Главкому" у Мін'юсті вказали, що з 2021-г по 2022 рік його не було у СІЗО.

У вересні 2022 року суд закрив кримінальну справу щодо Вадима Тітушка, і саме тоді з'явилася інформація, що він приєднався до Збройних Сил України.