23 листопада
Завантажити ще

В енергосистемі України вперше за тривалий час зафіксували дефіцит електроенергії

В енергосистемі України вперше за тривалий час зафіксували дефіцит електроенергії
Фото: facebook.com/npcukrenergo

У середу, 22 листопада, в енергосистемі України вперше за тривалий час зафіксували дефіцит електроенергії. Диспетчерський центр «Укренерго» прогнозує, що у вечірні години він може збільшитися.  Про це повідомляє пресслужба НЕК «Укренерго».

Основними причинами дефіциту є збільшення споживання через похолодання, підвищена аварійність блоків електростанцій та недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС. Тож енергетики шукають можливості покриття дефіциту.

- Закликаємо українців ощадливо споживати електроенергію протягом доби. Не вмикайте одночасно потужні електропристрої, вимикайте світло у порожніх приміщеннях, перенесіть прання на нічні години, - йдеться у повідомленні.

В "Укренерго" повідомляють, що дефіцит в енергосистемі прогнозується протягом дня. У вівторок, 21 листопада, середньодобова температура була на 5,8°C нижче, ніж минулого вівторка, 14 листопада. Тож вечірній максимум споживання електроенергії 21 листопада був на 9% вищим, ніж 14 листопада.

Експорт сьогодні здійснювався  у нічні години мінімального споживання до Словаччини та  Румунії. Загальний обсяг - 720 МВт·год з максимальною потужністю в окремі години до 200 МВт. Імпорт електроенергії здійснюється у денні та нічні години зі Словаччини, Румунії, Молдови Загальний обсяг - 2 707 МВт·год з максимальною потужністю в окремі години до 507 МВт.

Станом на ранок 22 листопада через бойові дії та з інших причин  без світла залишаються 427 населених пунктів. Через обстріли є нові пошкодження у мережах обленерго у Донецькій, Запорізькій, Харківській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Минулого опалювального сезону енергосистема України зазнала з боку Росії 15 масованих ракетних атак та 18 атак дронами. Досі складна ситуація з електропостачанням залишається у регіонах вздовж лінії фронту, де населені пункти постійно потерпають від обстрілів росіян.