Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українець Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію у США

Українець Сергій Якимов очолив Марсіанську дослідницьку станцію у США
Фото: архів KP.UA

В американському штаті Юта у пустелі Сан-Рафаель розташована Марсіанська пустельна дослідницька станція, в якій проводяться геологічні та соціальні дослідження, яка симулює умови життя астронавтів на Червоній планеті. Відтепер цю станцію очолив  український інженер Сергій Якимов, пише «Голос Америки».

- Ми приймаємо різні групи з усього світу, які проводять експерименти або тестують обладнання. І ця марсіанська станція класифікується як геологічний аналог, тому що геологія навколишньої пустелі, вона близька до геології Марса наскільки це можливо, - розповідає Якимов.

Він додав, що екіпажі проводять на станції до двох тижнів в ізольованих модулях, використовуючи "марсіанські" теплиці для отримання їжі. Сам Сергій був учасником декількох таких експедицій. За його словами, найважче в ізоляції впоратись з нудьгою.

- Найновіші результати досліджень, які були проведені групою з Європи, встановили, що найкращий екіпаж, який полетить на Марс, має складатися повністю з жінок, - наголосив Якимов.

Він пояснив, що жінки мають «більш ефективну споживчу функцію» у космосі – у порівнянні з чоловіками вони споживають менше повітря, води та їжі, яких у космосі обмаль.

Марсіанська пустельна дослідницька станція фінансується "Марсіанським товариством", серед спонсорів якого мільярдери Джеф Безос та Ілон Маск. Політ на Марс поки що залишається перспективою, але дослідження, проведені на станції, можуть призвести до корисних висновків для Землі, зокрема у сфері вирощування рослин.

Сергій Якимов є випускником Київського політехнічного інституту. Вісім років тому він став одним із сотні претендентів для майбутнього польоту на Марс. Цю місію організовувала компанія з Нідерландів Mars One. Вона збанкрутувала, але Сергій не покинув своєї мрії. Він залишився працювати на станції.