18 травня
Завантажити ще

Перевізники у Луцьку та Львові влаштували акції протесту під польськими консульствами

Перевізники у Луцьку та Львові влаштували акції протесту під польськими консульствами
Фото: suspilne.media

Під Генеральним консульством Республіки Польща у Луцьку у п'ятницю, 17 листопада, українські перевізники і водії зібралися на акцію протесту. Вони вимагають припинити страйк польських перевізників і блокаду трьох пунктів пропуску, повідомляє "Суспільне".

Наразі під будівлею консульства орієнтовно пів сотні людей. Мітинг стартував о 12:00. Учасники акції збирають підписи під офіційним зверненням до Генерального консула Республіки Польща у Луцьку Славоміра Місяка із вимогою вплинути на ситуацію, яка склалася на кордоні через страйк польських перевізників, який триває від 6 листопада.

- Заручниками ситуації стали водії, у яких вже закінчуються запаси води та їжі. Більшість перебуває на узбіччях без доступу до туалету і душу, паркінги вже давно не мають вільних місць. Просування черги відбувається дуже повільними темпами в обох напрямках, - каже учасник акції Тарас Дулюк.

Протестували українські перевізники і біля польського консульства у Львові, повідомляє "Суспільне". Як повідомив голова громадської організації "Міжнародні автомобільні перевізники України" Володимир Михалевич, перевізники організувались самостійно і не мали наміру протестувати. Вони прийшли, аби передати листа до консульства і таким чином привернути увагу до ситуації із блокадою вантажівок на українсько-польському кордоні.

За даними працівників Національної поліції, там зібралось 30 людей. Вони перебували під Генеральним консульством Республіки Польща близько години.

Фото: suspilne.media

Фото: suspilne.media

6 листопада десятки польських перевізників почали блокувати три прикордонні переходи з України. У понеділок, 13 листопада, деякі з польських перевізників зустрілися з представниками українського та польського урядів, але домовленостей не досягли. До того ж черги почали утворюватися на Закарпатті, адже туди переїжджають фури, аби пройти кордон швидше. Окрім того, з понеділка, 20 листопада, поляки погрожують перекрити ще один пункт пропуску.