28 травня
Завантажити ще

Польські перевізники заблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною

Польські перевізники заблокували три пункти пропуску на кордоні з Україною
Фото: facebook.com/Ministry.for.restoration

Перевізники з Польщі вже добу проводять акцію протесту на кордоні з Україною. Наразі вони блокують пункти пропуску «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська» та «Дорогуськ – Ягодин». Україна поки що не отримувала жодних офіційних вимог від польських перевізників, повідомило Мміністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України на своїй сторінці у фейсбуці.  

- Наша позиція однозначна: блокування кордону шкодить інтересам обох країн і створює ризики для функціонування ініціативи «Шляхи солідарності». Станом на сьогодні офіційних вимог від польських перевізників не було передано жодному представникові української сторони, - зазначили у міністерстві.

Відомство запевнило, що перебуває у постійній комунікації з Посольством України у Польщі, міністерством інфраструктури Польщі, Єврокомісією та українськими перевізниками й прикордонними службами, щоб вирішити ситуацію.

З інформації, яка доступна з повідомлень медіа та соцмереж, серед вимог - скасування транспортного безвізу, тобто повернення до системи дозволів на вантажні перевезення, окремі смуги та окремі черги для вантажівок з номерами ЄС і порожніх, доступ до системи “Шлях”. За наявності офіційної та аргументованої позиції з боку польських партнерів ми відкриті до конструктивного діалогу. Для нас важливо, щоб інтереси перевізників обох країн були враховані, - вказали у відомстві.

6 листопада після 13-ї години відбулося поступове блокування руху вантажного транспорту у напрямку пунктів пропуску «Ягодин - Дорогуськ», «Краківець - Корчова», «Рава-Руська - Хребенне». У зв’язку з цим ускладнено рух транспортних засобів як на в’їзд до України, так і на виїзд, - додали у міністерстві.

У польських ЗМІ повідомляється, що  акція протесту триватиме до 3 грудня. У пункті пропуску "Ягодин" протестувальники будуть здійснювати пропуск по 1 транспортному засобу в обох напрямках протягом години. Також будуть пропускати автобуси, транспортні засоби з гуманітарною допомогою, швидкопсувними товарами, живими тваринами, а також небезпечні вантажі (цистерн з паливом) в обох напрямках.