21 листопада
Завантажити ще

Перші пʼять “радянських” шкіл в Україні відремонтують за новими 12 архітектурними принципами

Перші пʼять “радянських” шкіл в Україні відремонтують за новими 12 архітектурними принципами
Фото: projects.bcl.com.ua

Перші пʼять типових радянських шкіл в Україні відремонтують за новими 12 принципами архітектурної трансформації. Про це повідомили в Міністерстві освіти й науки та цифрової трансформації.

- Наступного року заплановано відкрити п’ять пілотних шкіл, які відібрали до проєкту архітектурної трансформації радянських закладів освіти. Це школи у Київській, Харківській областях, Кривому Розі та Запоріжжі, що були пошкоджені війною. Вони запрацюють уже з осені 2024 року. Там не лише зроблять новий ремонт, але й повністю переосмислять типові радянські шкільні простори, — розповіла пресслужба Міністерства освіти й науки України.

Команда проєкту опитала пів тисячі освітян, школярів та експертів освітньої сфери, щоб визначити принципи відбудови та поставити завдання архітекторам.

- Безпека — комфортне укриття, у якому можна не лише пересидіти тривогу, але й продовжити навчання за потреби; школи без темних закутків, щоб запобігти булінгу. Безбар’єрність має стати новою нормою, враховуючи те, скільки людей отримують поранення та інвалідність під час війни. Різноманітна шкільна територія — час поза уроками не менш важливий, аніж час, який діти проводять за навчанням, — пояснила СЕО Big City Lab Вікторія Тітова.

Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що для більшості українців шкільне приміщення — це зелені стіни, червона підлога та холодні коридори. У таких умовах не виростити щасливу націю та не побудувати трильйонну економіку. Необхідно трансформувати не лише зміст освіти, але й простір.

Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий зазначив, що у школі діти в середньому проводять 6-8 годин на день. Важливо, аби цей простір був дружнім, безпечним та інклюзивним, спонукав до творчості й розвитку, був багатофункціональним. 

У липні Міністерство освіти й науки, Міністерство цифрової трансформації, ГО «Маріуполь Реборн» та Big City Lab підписали меморандум про створення концепції архітектурної трансформації шкіл. За час повномасштабної війни повністю зруйновані 236 шкіл, ще понад 1300 — зазнали сильних пошкоджень.

У Харкові планують побудувати першу в Україні підземну школу.