Завантажити ще

На україно-польському кордоні у черзі вже 2,5 тисячі вантажівок

На україно-польському кордоні у черзі вже 2,5 тисячі вантажівок
Фото: facebook.com/DPSUkraine?locale=uk_UA/Фото ілюстративне

Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко наголошує, що черги на кордоні з Польщею лише зростають, там знаходиться вже 2,5 тис. вантажівок. Про це він заявив в ефірі національного телемарафону.

За словами Демченка, більшість транспортних засобів, які очікують в черзі на території Польщі, знаходяться на напрямку пункту пропуску "Ягодин". Наразі залишається лише один напрямок, де автівки більш-менш інтенсивно рухаються, - це на виїзд з України до Польщі по пункту пропуску "Краківець".

- Загалом ця блокада шкодить і Україні, і Польщі. Але ми бачимо, що з 6 числа такі дії польські перевізники продовжують. Черга, яка зараз створюється на території Польщі тих вантажних транспортних засобів, які хочуть перетнути кордон в напрямку України, тільки зростає. Станом на ранок сьогодні це 2 тисячі 500 вантажівок, які очікують на можливість перетину кордону, - повідомив Андрій Демченко.

Він додав, що рух цим вантажівкам ускладнюють польські перевізники, які блокують під’їзні шляхи. Демченко висловив сподівання, що поляки ці дії припинять якомога швидше. Тим більше завтра, 13 листопада, має відбутися зустріч представників України та Польщі з цього питання.

Наприкінці жовтня стало відомо, що польські перевізники з листопада хочуть перекрити усі пункти пропуску на українському кордоні, щоб розпочати страйк до кінця цього року. Причиною назвали надмірну конкуренцію після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.