Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 лютого
Завантажити ще

Польські перевізники розпочали обіцяний страйк на кордоні з Україною - він триватиме до 3 грудня

Польські перевізники розпочали обіцяний страйк на кордоні з Україною - він триватиме до 3 грудня
Фото: Суспільне

Польські перевізники розпочали масштабний страйк на кордоні з Україною, паралізувавши три пункти пропуску: "Краковець - Корчува", "Ягодин - Дорохуськ" та "Рава-Руська - Хребенне". Акцію погодили із польською владою, вона триватиме до 3 грудня. Про це повідомили на Волинській митниці. 

- О 13:20 за київським часом розпочалася акція протесту польських перевізників. Основні вимоги організаторів акції - привернення уваги до ситуації на ринку транспортних перевезень у Польщі, скасування так званого "транспортного безвізу" для українських міжнародних перевізників, заборона на реєстрацію у Польщі транспортних компаній з українським капіталом, - йдеться у повідомленні.

Учасники протесту пропускатимуть по одному вантажному транспортному засобу за годину в обох напрямках. Виняток зроблять лише для рейсових автобусів, вантажів гуманітарної допомоги, цистерн з паливом та живих тварин.

- Нашою метою є повернення до нормальних транспортних відносин між нашими країнами. Протест оголошено на два місяці, і ми хочемо, щоб він завершився сьогодні чи завтра. Ми хочемо, щоб люди, які ухвалюють рішення, прийшли з обох боків - як з нашого, так і з вашого боку, - сказав представник комітету оборони перевізників та роботодавців Польщі Яцек Сокол. 

Польща оголосила страйк через конкуренцію після відкриття міжнародних перевезень між Україною та ЄС. Вони вимагають, щоб польська влада повернула видачу дозволів для українських перевізників, запровадила окрему чергу в "єЧерзі" для транспортних засобів з номерами Євросоюзу та забезпечила доступ до системи "Шлях". Україна через це ініціювала переговори з Польщею та Єврокомісією. 

31 жовтня Україна звернулася до Польщі з дипломатичною нотою із проханням не допускати блокування спільного кордону. 

 

Новини по темі: страйк Польща