1 квiтня
Завантажити ще

Мінкульт дозволив знести пам'ятник Ватутіну у Києві, рішення - за КМДА

Мінкульт дозволив знести пам'ятник Ватутіну у Києві, рішення - за КМДА
Фото: t.me/mkipu

Експертна комісія Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала Київській міській державній адміністрації демонтувати пам'ятник радянському генералу Миколі Ватутіну у Києві. Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики в Telegram.

- 25 січня відбулося засідання експертної комісії МКІП з подальшої долі пам'яток радянських та російських діячів у Києві. Щодо пам'ятника радянському генералу Миколі Ватутіну Експертна комісія рекомендувала КМДА демонтувати та перенести його, а також визнати об'єкт відповідним критеріям та ознакам пам'ятки монументального мистецтва, - розповіли у міністерстві.

Ще у листопаді минулого року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що пам'ятникам радянським воєначальникам Миколі Ватутіну та Миколі Щорсу не місце у публічному просторі України.

У квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила закон Про засудження комуністичного та нацистського режимів, який передбачає знесення радянських монументів. А за кілька днів про настання нового року влада Одеси підтвердила початок демонтажу пам'ятника «Засновникам Одеси», частиною якого є статуя Катерини II.