Завантажити ще

У Львові після інфарктів та інсультів рятують військового, який вивозив полеглих з фронту

У Львові після інфарктів та інсультів рятують військового, який вивозив полеглих з фронту
Фото: facebook.com/unbroken.ua

У Львові медики рятують пораненого на фронті військовослужбовця, який переніс два інфаркт та інсульт. 59-річний Іван Голюк із Коломиї переніс їх "на ногах". Про це повідомляють у Національному реабілітаційному центрі "Незламні".

У рідному місті Коломия Іван близько 20 років працював у правоохоронних органах, очолював регіональний центр реабілітації силовиків. Після початку широкомасштабної війни чоловік вступив у місцеву тероборону і вже за два місяці ніс службу на Донеччині, де став заступником комбата з морально-психологічного забезпечення. Мав підтримувати бойовий дух воїнів і перевозити тіла тих, хто схилив голову на полі бою.

- Допомогти заспокоїтися та пережити втрату побратимів – все це пропускав через себе. Але найважче було дивитися в очі матері і сказати, що її син удома. Назавжди, – це, за словами майора Івана Голюка, було найважчим у його службі. Каже, що втрату кожного бійця переживав як особисту.

Згодом чоловікові стало важко не лише на душі, а й на серці. Він, який жив активно і ніколи не відчував проблем зі здоров'ям, почав відчувати пекучі болі в серці. Але на передовій було не раніше. Коли біль припинявся, Іван миттєво повертався до роботи. На обстеження він потрапив лише за кілька місяців, коли стало зовсім погано. У Запоріжжі офіцеру діагностували повторний інфаркт. Це означало, що він переніс перший на ногах. Щоб відновити кровотік у пошкодженій ділянці серця, медики негайно його прооперували та встановили стент. Втім, цього виявилося замало. Судини захисника також вразили хворобу, тож запорізькі лікарі направили пацієнта до Києва на ще одну операцію – аортокоронарне шунтування. Після оперативного втручання Івана відправили до Львова.

Першої ночі перебування у Львові у захисника піднявся тиск, а права половина тіла ослабла. Медики запідозрили інсульт. Під час обстеження радіологи діагноз підтвердили: пацієнт ішемічний інсульт. Окрім цього, обстеження виявило ще один раніше перенесений інсульт. Іван, можливо, переніс його одразу після операції на серці, кажуть лікарі. Такі інсульти зазвичай виникають як ускладнення після хірургічних втручань. Саме тому, як нам розповів військовий, він відчував і досі часом відчуває однобічне оніміння у кінцівках. Другий інсульт пройшов значно легше.

- Проблеми з промовою та координацією рухів тривали лише кілька годин. Пацієнту вчасно провели медикаментозне лікування і він не має неврологічного дефіциту, - каже кардіологіня та лікар фізичної реабілітаційної медицини Ганна Бордюженко.

Зараз Іван на реабілітації, почувається значно краще, додають медики. З ним працюють фізіотерапевти, ерготерапевти та психолог. У майбутньому чоловік планує повернутись на службу.