Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Спалах гепатиту А на Вінниччині вдалось локалізувати

Спалах гепатиту А на Вінниччині вдалось локалізувати
Фото: facebook.com/viktor.liashko

Спалах гепатиту А, який зафіксували на Вінниччині, вдалося локалізувати. Про це заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, повідомляє "Укрінформ".

- Спалах на Вінниччині вдалося локалізувати. Ми бачимо, що виникають нові випадки. Але це випадки, які проявляються проактивно – шляхом обстеження контактних осіб чи у сімейних осередках захворювання. І за допомогою вірусологічних досліджень вдається встановити наявність інфікування. Тому система Центрів контролю та профілактики хвороб, епіднагляду спрацювала, - розповів голова МОЗ.

За його словами, нині фахівці намагаються виявити джерело спалаху. Вже є кілька варіантів, але їх ще не підтвердили. Ляшко пообіцяв, що у разі підтвердження МОЗ вийде з комунікацією, яких заходів вжито, щоб уникнути повтору таких спалахів.

Ляшко зазначив, що загалом у Вінниці було зареєстровано 274 випадки гепатиту А. Поодинокі випадки є і в інших областях, але МОЗ не оголошує епідемії. Міністр розповів, що в обласному центрі також наразі проводиться вакцинація від гепатиту А.

Раніше у Вінниці почали виявляти випадки зараження гепатитом А. Після цього вірус поширився областю. У регіоні на цьому тлі оголосили надзвичайну ситуацію. Також пізніше захворювання виявили в Івано-Франківській та Тернопільській областях.

Новини по темі: Минздрав гепатит