21 травня
Завантажити ще

Директор заповідника "Асканія-Нова" заявив, що тварин до Росії ніхто не вивозив

Директор заповідника
Фото: facebook.com/AskaniaNovaZapovidnyk

Загроза вивезення тварин із заповідника "Асканія-Нова" Херсонської області існує, але тварин поки що ніхто не вивозив до Росії. Про це повідомив директор біосферного заповідника Асканія-Нова ім. Фальц-Фейн НААН Віктор Шаповал у фейсбуці.

- Офіційний коментар про поширену інформацію про вивезення тварин Біосферного заповідника "Асканія-Нова" імені Фальц-Фейна окупаційною адміністрацією. Насамперед інформація не відповідає дійсності! При цьому, факт підписання угоди "о сотруднічєствє" з власником краснодарського "Сафарі-парку" Маріо Абурмаілехом має місце. Це не перша подібна угода з зоопарками, природоохоронними установами та асоціаціями росії і тимчасово окупованого Криму, що передбачає "творчу співпрацю та обмін тваринами", – написав він.

Шаповал пояснив, що так звані "угоди" з російськими парками та зоопарками передбачають обмін рідкісними видами тварин, такими як кінь Пржевальського, сайгак та туркменський кулан. Тому загрозу вивезення тварин директор заповідника вважає цілком реальною.

6 листопада Центр національного спротиву заявив, що російські окупанти вивезли тварин з заповідника “Асканія-Нова” до краснодарського “Сафарі-парк”.

"Асканія-Нова" знаходиться в окупації з першого дня російського вторгнення в Україну. 11 липня 2022 року росіяни призначили свого "директора". У відповідь на це поліція розпочала кримінальне розслідування за статтею, пов'язаною з порушенням законів та звичаїв війни. 23 серпня на території "Асканії-Нова" сталася пожежа, яка знищила 300 гектарів. заповідного степу.