Астрономи за допомогою телескопів NASA виявили в космосі найвіддаленішу чорну діру, яку коли-небудь фіксували за допомогою рентгенівських променів. Про це пише пресслужба NASA.
- Ця чорна діра знаходиться в галактиці UHZ1 у ранній стадії зростання, і її масу можна порівняти з масою батьківської галактики. Відкриття було зроблено з використанням космічних телескопів "Чандра" та "Джеймс Вебб" NASA. Це перший випадок, коли така рання стадія зростання чорної діри була помічена, і це має важливе значення для розуміння процесу формування надмасивних чорних дірок у Всесвіті, - йдеться у повідомленні.
Вчені об'єднали дані від обсерваторії "Чандра" і космічного телескопа "Джеймс Вебб" і змогли виявити характерні ознаки чорної діри, зокрема наявність інтенсивного випромінювання рентгенівських променів від газу в цій галактиці.
Це відкриття допоможе вченим краще зрозуміти, які процеси призводять до утворення надмасивних чорних дір невдовзі після Великого вибуху. Вважається, що вони можуть виникати через колапс масивних газових хмар або внаслідок вибухів перших зірок, створюючи чорні діри меншої маси.
22 вересня космічний телескоп "Джеймс Вебб" знайшов на поверхні супутника Юпітера Європи джерело вуглецю.
На зображенні показано скупчення галактик Abell 2744, за яким знаходиться галактика UHZ1, де знайшли чорну діру. Фото: NASA