Завантажити ще

У Львові прооперували 13-річного волонтера, у якого одна нога росла швидше за іншу

У Львові прооперували 13-річного волонтера, у якого одна нога росла швидше за іншу
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

Львівські лікарі прооперували юного волонтера, ліва нога якого виявилася на 5 см коротшою за праву. Аби вирівняти довжину кінцівок, ортопеди лікарні святого Миколая вживили в ногу хлопця пластини, що мають призупинити ріст кісток.  Про це повідомили KP.UA у Першому медичному об'єднанні Львова.

13-річний Кирило Чудний переїхав до Львова із Харкова із початком повномасштабного вторгнення. Тут малий переселенець разом зі старшою сестрою почав займатися волонтерством та допомагати іншим дітям, яких ворог теж змусив покинути свої домівки. Щоп’ятниці разом із командою молодих доброчинців, де Кирило є найменшим, він вирушає в модульне містечко для вимушених переселенців, допомагає тамтешнім дітям у навчанні та організовує їхнє дозвілля. 

- Завдяки нашій допомозі цим дітям не так сумно і їхнє дитинство не таке жахливе. Попри те, що їм довелося переїхати в інше місто, вони зможуть запам'ятати і веселі моменти. Кожного разу, як ми приїжджаємо, вони дуже радіють, — розповідає юний волонтер.

А щосереди Кирило також бере участь у приготуванні та роздачі їжі тим, хто її потребує. Так, за волонтерством і бідами інших людей підліток не звертав уваги на власні проблеми — те, що почав фізично відставити від однолітків та не міг швидко бігати. Ваду розвитку нещодавно помітила мама хлопця і одразу звернулася за допомогою до ортопедів дитячої лікарні святого Миколая. 

На момент звернення ліва нога Кирила була вже на 5 см коротша від правої. Медики з’ясували, що ріст кінцівки уповільнився через пухлини в кістках. Ці утворення доброякісні і не потребують видалення. Тож аби вирівняти довжину кінцівок, ортопеди вирішили тимчасово зупинити ріст правої ноги. Для цього провели малоінвазивне оперативне втручання і вставили спеціальні пластини, які мають призупинити ріст кістки. За прогнозами медиків, десь за півтора року коротша ліва нога Кирила "дожене" праву. Тоді пластини можна буде вилучити. І далі хлопець має розвиватися нормально.

Ортопеди кажуть, що якби мама Кирила вчасно не звернула увагу на цю ваду розвитку, то з часом різниця між довжиною ніг стала б ще більшою і хлопець почав би кульгати. А медикам у такому разі довелося б застосувати вже більш радикальне лікування та подовжувати коротшу ногу за допомогою спеціального апарата. А це складніше і травматичніше втручання з тривалим відновленням. 

Нині ж Кирило швидко відновлюється після операції, постійно займається з фізичним терапевтом та розробляє ногу. Його реабілітація триватиме ще кілька тижнів. Підліток прагне якомога скоріше повернутися до повноцінного життя і волонтерства. Найбільше ж 13-річний доброчинець мріє про перемогу і день, коли всі українські діти, які змушені були покинути свої рідні міста через війну, зможуть повернутися додому.

Раніше у львівській дитячій лікарні святого Миколая врятували семимісячну дівчинку з велетенською кістою легень. Коли дитину доправили до медзакладу, відлік йшов уже на години. Операція стала справжнім викликом для анестезіологів. Бо у нормі трахея має бути розміщена посеред грудної клітки, а в Ніколь цей орган був повністю зміщений вліво.