Завантажити ще

У Львові прооперували дитину з рідкісним зрощенням кісток передпліччя

У Львові прооперували дитину з рідкісним зрощенням кісток передпліччя
Фото: facebook.com/1tmolviv

Спеціалісти дитячої Лікарні святого Миколая у Львові провели унікальну ортопедичну операцію та повернули дитині можливість жити самостійним звичайним життям.  У хлопчика була вроджена вада, при якій під час внутрішньоутробного розвитку зростаються ліктеві та променеві кістки передпліччя. Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Зараз Артемкові чотири роки, він із Запорізької області. Радіоульнарний синостоз - таку ваду опорно-рухового апарату йому діагностували після народження. Хлопчик не міг повертати руки долонями догори. Йому було складно гратися з ровесниками. Мало того, навіть їсти у звичний спосіб Артемко не міг: через зрощені кістки йому було складно піднести до рота їжу. Такі вади у дітей важливо оперувати в ранньому віці.

Через небезпеку постійних ракетних обстрілів лікувати дитину в Запоріжжі батьки не зважувались. По допомогу сім’я звернулася до спеціалістів львівської дитячої Лікарні святого Миколая.

Лікарі ортопедо-травматологічного відділення вдалися до малоінвазивного втручання без використання металевих пластин, що фіксують кістки. Медики виконали деротаційну остеотомію спочатку на одній, а згодом і на другій руці. Простіше кажучи, спеціалісти перерізали зрощені кістки кожної кінцівки почергово та зафіксували їх у правильному положенні, наклавши гіпсові пов’язки.

Минуло шість тижнів. Лише тепер лікарі зняли пов’язки та оглянули оперовані ділянки. Результатом задоволені. Наразі Артемчик може вільно гратися іграшками. Дитина вже правильно тримає столові прибори та без зусиль може самостійно з’їсти цукерку.

У Лікарні святого Миколая у Львові провели успішну операцію 8-місячній Єві, яка народилася із критичним стенозом легеневої артерії.

Новини по темі: Діти Лікарі операція