На сьогоднішній день спалах гепатиту А фіксується лише на Вінниччині, а в інших регіонах спостерігаються лише поодинокі випадки. Епідеміологічний зв'язок між ними не встановлено. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.
- У ході розслідування спалаху епідеміологи паралельно відпрацьовують усі можливі припущення щодо можливих джерел інфекції. Силами Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України в області було обстежено майже 80% працівників епідемічно небезпечних типів виробництва. Ця робота має завершитися цього тижня. За попередніми підсумками не виявлено загального джерела інфікування. Оскільки наразі переважає контактно-побутовий шлях передачі, впроваджено вакцинацію осіб із кола близьких до хворих контактів, медичних працівників, це дозволяє зупинити поширення та локалізувати передачу інфекції. Кількість як госпіталізованих, так і нових випадків на Вінниччині зменшується, що свідчить про ефективність протиепідемічних заходів та контроль над спалахом, — зазначив Кузін.
За даними МОЗ, станом на 6 листопада випадки гепатиту А були зафіксовані в таких областях:
Випадки гепатиту А щороку фіксуються на території України у різних областях. Так, гепатит А має сезонність і зазвичай проявляється у холодну пору року. У відомстві нагадали, що минулого року в Україні всього було зафіксовано 281 випадок захворювання. За словами Кузіна, здебільшого випадки гепатиту А не мають загального епідеміологічного зв'язку, тобто одного загального джерела інфікування, як зараз.
Раніше Національна служба здоров'я України (НСЗУ) опублікувала алгоритм дій у разі підозри на хворобу. До симптомів належать слабкість, підвищена температура, діарея, блювання, пожовтіння шкіри та очного білка. У разі підозри на хворобу потрібно звертатися до сімейного лікаря – якщо симптоми не загрожують життю та здоров'ю, до лікарні невідкладної допомоги – якщо симптоми викликали невідкладний стан, зазначили у НСЗУ.