Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

МОЗ: Зв'язку між спалахами гепатиту в різних регонах немає

МОЗ: Зв'язку між спалахами гепатиту в різних регонах немає
Фото: facebook.com/i.kuzin.moz

На сьогоднішній день спалах гепатиту А фіксується лише на Вінниччині, а в інших регіонах спостерігаються лише поодинокі випадки. Епідеміологічний зв'язок між ними не встановлено. Про це заявив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я України.

- У ході розслідування спалаху епідеміологи паралельно відпрацьовують усі можливі припущення щодо можливих джерел інфекції. Силами Центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України в області було обстежено майже 80% працівників епідемічно небезпечних типів виробництва. Ця робота має завершитися цього тижня. За попередніми підсумками не виявлено загального джерела інфікування. Оскільки наразі переважає контактно-побутовий шлях передачі, впроваджено вакцинацію осіб із кола близьких до хворих контактів, медичних працівників, це дозволяє зупинити поширення та локалізувати передачу інфекції. Кількість як госпіталізованих, так і нових випадків на Вінниччині зменшується, що свідчить про ефективність протиепідемічних заходів та контроль над спалахом, — зазначив Кузін.

За даними МОЗ, станом на 6 листопада випадки гепатиту А були зафіксовані в таких областях:

  • у Вінницькій області (245 випадків у період з 17 жовтня по 6 листопада, 182 особи потрапили до лікарень, з яких 128 уже пройшли лікування та виписані, а ще 54 пацієнти залишаються у медустановах);
  • у Тернопільській області (1 випадок);
  • у Закарпатській області (11 випадків);
  • у Дніпропетровській області (3 випадки);
  • в Івано-Франківській області (протягом жовтня - 12 випадків, в осередках провели епідрозслідування та заключну дезінфекцію).

Випадки гепатиту А щороку фіксуються на території України у різних областях. Так, гепатит А має сезонність і зазвичай проявляється у холодну пору року. У відомстві нагадали, що минулого року в Україні всього було зафіксовано 281 випадок захворювання. За словами Кузіна, здебільшого випадки гепатиту А не мають загального епідеміологічного зв'язку, тобто одного загального джерела інфікування, як зараз.

Раніше Національна служба здоров'я України (НСЗУ) опублікувала алгоритм дій у разі підозри на хворобу. До симптомів належать слабкість, підвищена температура, діарея, блювання, пожовтіння шкіри та очного білка. У разі підозри на хворобу потрібно звертатися до сімейного лікаря – якщо симптоми не загрожують життю та здоров'ю, до лікарні невідкладної допомоги – якщо симптоми викликали невідкладний стан, зазначили у НСЗУ.

Новини по темі: Минздрав гепатит