Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Росії відбулись невдалі випробування носіїв ядерної зброї - ГУР

У Росії відбулись невдалі випробування носіїв ядерної зброї - ГУР
Фото: t.me/DIUkraine/3011

У Російській Федерації відбулись невдалі випробування ракет «Ярс» і «Булава», які є носіями ядерної зброї. Про це повідомляє Головне управління розвідки України.

- 1 листопада 2023 року держава-агресор Росія провела невдалі випробування міжконтинентальної балістичної ракети РС-24 «Ярс», яка є основною у наземному компоненті стратегічних ядерних сил РФ, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що запуск ракети «Ярс» із космодрому «Плєсєцк» (Архангельська область) по цілі на полігоні «Кура» (Камчатка) здійснив бойовий розрахунок 33 ракетної армії ракетних військ стратегічного призначення Збройних сил РФ. Ракета «Ярс» збилась з курсу, як і під час попередніх командно-штабних навчань стратегічних ядерних сил держави-агресора 25 жовтня.

- Так само невдало 25 жовтня 2023 року завершився випробувальний запуск з підводного ракетного крейсера «Борей» балістичної ракети РСМ-56 «Булава», що вкотре засвідчило її ненадійність, - повідомили в ГУР.

У розвідці зазначають, що серйозні проблеми Росія має також із важкою МБР РС-28 «Сармат» шахтного базування, який є одним з ключових проєктів в оголошеному агресором процесі модернізації стратегічних ядерних сил РФ.  У порівнянні з виготовленою в Україні МБР РС-20 «Воєвода» створена їй на заміну ракета «Сармат» позбавлена будь-яких переваг у конструкції, головній частині чи методах подолання протиракетної оборони, вважають у ГУР. За словами розвідки, «Сармат» ― фактично недопрацьована, недосконала, сира ракета».

Ракету «Сармат» у Росії створюють з 2009 року. Згідно з первинними планами Москви, її мали прийняти на озброєння ще п'ять років тому ― у 2018-му, але дату постійно відтерміновували. Зрештою, «Сармат» прийняли на озброєння лише у вересні 2023-го ― після першого і єдиного повноцінного випробування, проведеного у квітні цього року.

Також у ГУР наголошують, що залишаються неподоланими складнощі РФ і у її намірах вдосконалити повітряний компонент стратегічних ядерних сил. У межах часткової модернізації радянських бомбардувальників Ту-160 та Ту-95С росіяни мають здатність щорічно  опрацьовувати один-два літаки. Заплановане на 2023 рік постачання нових стратегічних бомбардувальників Ту-160М2 перенесене на більш пізній термін, оскільки росіяни так і не змогли відновити виробництво нової версії двигунів НК-32.

 У ГУР вважають, що усі перелічені проблеми стратегічних ядерних сил Росії ― прямий наслідок санкційної політики цивілізованого світу проти Москви за розв’язану нею війну проти України. А також неспроможності науково-технічної та промислової баз терористичної Росії  виготовити необхідні компоненти на заміну імпортним.

Раніше стало відомо, Росія відкликала ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Про це заявив спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін. Представник країни-окупанта заявив, що це рішення пов'язане із "безвідповідальним ставленням США до глобальної безпеки". Також він запевнив, що відкликання робиться «в інтересах забезпечення безпеки» РФ.