Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

РФ відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань

РФ відкликає ратифікацію договору про заборону ядерних випробувань
Фото: geo-analytics.com.ua​

Росія відкликає ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань. Як пише Reuters, про це заявив спікер Держдуми РФ В'ячеслав Володін.

Представник країни-окупанта заявив, що це рішення пов'язане із "безвідповідальним ставленням США до глобальної безпеки". Також він запевнив, що відкликання робиться «в інтересах забезпечення безпеки» РФ.

Раніше, 5 жовтня, Путін заявив про неготовність сказати, чи слід РФ відновити ядерні випробування після закликів деяких російських експертів з безпеки та законодавців провести випробування ядерної бомби для "попередження" Заходу.

За даними агенції, навіть після відкликання ратифікації Росія залишатиметься стороною, яка підписала Договір про заборону ядерних випробувань і продовжуватиме співпрацювати з організацією, яка цей договір підписала, а також з системою моніторингу ядерних випробувань, яка виявляє будь-які такі випробування у світі.

До укладення Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ) у 1996 році було проведено понад 2000 ядерних випробувань, з-поміж яких більша частина була виконана США та колишнім СРСР. Росія ж, як самостійна держава, ніколи не проводила такі випробування.