Завантажити ще

У США помер чоловік, якому пересадили серце свині

У США помер чоловік, якому пересадили серце свині
Фото: pixabay.com

У США помер чоловік, якому провели другу в історії медицини пересадку серця свині. Це сталося майже через шість тижнів після проведеної операції. Про це повідомляє UMMS.

58-річний Лоуренс Фосетт отримав модифіковане свиняче серце 20 вересня. Ця інноваційна трансплантація стала останньою надією для чоловіка, який опинився на фінальній стадії серцевої недостатності і не міг пройти традиційну трансплантацію через супутні захворювання. Після операції протягом першого місяця у Фосетта не з'явилося жодних ознак відторгнення нового органу, він активно відновлювався, займаючись фізіотерапією та намагаючись повернутися до активного способу життя.

Проте за кілька днів до смерті у Лоуренса Фосетта почали з'являтися ознаки відторгнення пересадженого серця. Медики планують ретельно проаналізувати результати операції, аби уникнути можливих ускладнень під час майбутніх трансплантацій.

Це вже другий випадок ксенотрансплантації (трансплантація органів від одного біологічного виду іншому. - Ред.), проведений в цьому медичному закладі. Першу успішну операцію цього типу лікарі виконали у 2022 році пацієнтові Девіду Беннетті, який прожив два місяці після трансплантації.