Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Перший у світі пацієнт із пересадженим свинячим серцем помер

Перший у світі пацієнт із пересадженим свинячим серцем помер
Фото: pixabay.com

8 березня у Медцентрі Університету Меріленду помер Девід Беннет-старший — перша людина в історії, якій пересадили серце генетично модифікованої свині. Смерть настала через 2 місяці після операції, причини наразі з'ясовують медики. Про це повідомляє The New York Times із посиланням на заяви прес-служби мерілендської лікарні.

57-річний Девід Беннет-старший помер через два місяці після новаторської трансплантації, що відбулася 7 січня. Відомо, що чоловік страждав на серйозну хворобу серця і погодився на експериментальну пересадку свинячого серця після того, як його кілька разів відмовилися вносити до списку очікування на отримання донорського органу.

- На момент його смерті не було виявлено жодної очевидної причини. Після ретельного аналізу результати посмертного обстеження буде озвучено, — заявили представники лікарні.

Ксенотрансплантація (міжвидова трансплантація) Беннета була визнана успішною, оскільки протягом місяця його організм не відкидав свиняче серце. Цей термін вважається критичним для пацієнтів з пересадкою органів.

Зазначимо, що унікальну операцію провели лікарі Медичного центру Університету Меріленда. За їхніми словами, пересадка свинячого серця людині є важливим кроком у дослідженні використання органів тварин для рятувальних трансплантацій.

Новини по темі: Медицина серце операція