Завантажити ще

Львівські медики врятували немовля із рідкісною аномалією

Львівські медики врятували немовля із рідкісною аномалією
Фото: Перше медичне об'єднання Львова

У Львові хірурги дитячої лікарні Святого Миколая врятували немовля з рідкісною вродженою аномалією - вадою кишково-шлункового тракту, що спровокувала кишкову непрохідність та важкий крововилив в мозок. Така патологія трапляється в одного з 5 тисяч новонароджених. Про це повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

Даринка народилася у цій же лікарні, і у неї одразу почалися проблеми зі шлунком. Обстеження показало кишкову непрохідність, яку спричинила хвороба Гіршпрунга. При такій патології частина товстої кишки не має нервових закінчень, тому м’язи в цій ділянці напружуються, а сама кишка звужується. Іноді в діток з такою патологією здорова частина кишківника починає працювати значно інтенсивніше. Так розвивається кишкова непрохідність, як у випадку Даринки. Тож стан дівчинки погіршувався буквально щогодини, до того ж в дитини стався крововилив в головний мозок.

Близько місяця дівчинку рятували й виходжували спеціалісти відділення реанімації новонароджених, а згодом -  патології новонароджених. Коли Даринці полегшало і вона почала самостійно їсти, разом із батьками дитя поїхало додому. Впродовж наступних чотирьох місяців дівчинка мала зміцніти та набрати вагу: хірурги готували дитину до наступного етапу оперативного втручання.

І ось спеціалісти Центру хірургії через пряму кишку видалили вражену ділянку кишківника. Зараз Даринка почувається добре. Вона повернулася додому та продовжує відновлюватись. За місяць на неї чекає ще одне втручання.

У львівській лікарні Святого Миколая вперше в історії української медицини зробили унікальну операцію на серці немовляті. Дитина народилася з однією з найважчих і украй рідкісних вроджених вад серця. Малюкові зробили операцію з подвійного переміщення артеріальних коренів.