Завантажити ще

У Львові на Личаківському цвинтарі демонтують радянські меморіальні плити для ексгумації

У Львові на Личаківському цвинтарі демонтують радянські меморіальні плити для ексгумації
Фото: city-adm.lviv.ua

У Львові на Личаківському військовому цвинтарі триває процес дослідження та ексгумації поховань. 30 жовтня на центральній алеї почали демонтувати плити радянських часів. Роботи ведуться вище за місце поховань теперішніх захисників України. Про це повідомляє Львівська міська рада.

– Минулого тижня демонтували пам'ятний знак у с. Сітіху, також були демонтовані на першій стадії написи, які є на Пагорбі слави. Там ще буде знесено низку скульптур. Очікуємо, що найближчими тижнями цю процедуру буде завершено. Сьогодні на Личаківському військовому цвинтарі, де поряд поховані наші Герої, розпочинаємо другий етап – перенесення плит із центральної алеї та ексгумацію, - повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

На центральній алеї буде проведено демонтаж плит та бетонного покриття, а потім проводитимуть ексгумацію останків. Згідно з архівними документами, тут може бути близько 3400 поховань.

- Документація часів радянського режиму та реалії не збігаються. Важко зараз робити якийсь прогноз і точно сказати, скільки поховань тут може бути. Лише дослідження покажуть реальну картину. У разі виявлення останків буде проведено ексгумацію та перепоховання на один із цвинтарів міста, - розповів керівник меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета.

За його словами, роботи на Марсовому полі продовжаться до кінця року, але все залежить як від погодних умов, так і від того, що буде виявлено під землею. За його словами, це досить складний об'єкт, але він потрібний, щоб звільнити ці території від російського маркера.

Як повідомив керівник ЛКП «Музей "Личаківський цвинтар» Олександр Дмитрієв, після проведення всіх робіт місто планує оголосити всеукраїнський архітектурний конкурс на будівництво тут Меморіального комплексу – облаштування площі та скверу пам'яті. Вже зібрано пропозиції від істориків, науковців, архітекторів та сформовано робочу групу експертів, які входитимуть до складу журі.

Ще у березні на Марсовому полі розпочали ексгумацію поховань. Згідно з архівними даними, на цій території був цвинтар часів Першої світової війни. Тут поховані військові австро-угорської армії. Крім цього, у 50-х роках радянська влада почала проводити «додаткове» поховання. Влітку завершився перший етап ексгумації: фахівці меморіально-пошукового центру «Доля» загалом виявили останки 653 людей. З них 26 – періоду Першої світової війни, частина – Другої світової війни та найбільше – післявоєнного періоду.

 

Новини по темі: цвинтар Новини Львова