23 травня
Завантажити ще

77-річна львів’янка стала рекордсменкою за кількістю написаних радіодиктантів

77-річна львів’янка стала рекордсменкою за кількістю написаних радіодиктантів

Львівська пенсіонерка Христина Гоянюк стала рекордсменкою за кількістю написаних радіодиктантів національної єдності. З моменту заснування цієї традиції у 2000 році жінка не пропустила жодного. Про це повідомила керівниця Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова.

- Неймовірна пані Христина! Віднині вона - рекордсменка України з найбільшої кількості написання щорічних радіодиктантів. Вона їх пише уже 23 роки поспіль! 77-річна львів’янка Христина Гоянюк не пропустила жодного з 2000 року, з початку їх заснування. Каже, що навіть свого дня народження вона не чекає так, як радіодиктанту національної єдності. Її тексти за рівнем грамотності – одні з найкращих в країні. У 2020 році вона була єдиною, яка написала диктант без жодної помилки, - написала Вєтрова.

Христина Гоянюк відома дружбою з експрезидентом Франції Жаком Шираком. Вона також є майстром спорту з розгадування кросвордів і регулярно бере участь у "Параді наречених", де навіть отримала дипломи "Найдосвідченіша наречена" та "Найсміливіша наречена". 

У 2023 році авторкою радіодиктанту "Дороги єдності" стала письменниця, поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Зачитав текст актор театру та кіно, зірка фільму "Довбуш" Олексій Гнатковський.

Новини по темі: Українська мова