22 червня
Завантажити ще

У Секторі Гази загинула 24-річна українка, у неї залишилась новонароджена донька

У Секторі Гази загинула 24-річна українка, у неї залишилась новонароджена донька
Фото: graty.me/news

Стали відомі деталі про 24-річну українку Лейлу Хіжи, про загибель якої в Секторі Гази стало відомо зранку 19 жовтня. Як повідомило видання Ґрати, Хіжи перебувала з донькою у будинку батьків чоловіка, коли в нього влучила ракета.

Лейла Хіжи народилася у Харкові. Її батько – палестинець Гхазі Хіжи, що приїхав до України на навчання. Там він познайомився з Світланою Куликовою – майбутньою мамою дівчини. Дівчинка народилась у 1999 році у Харкові, а коли Гхазі закінчив навчання, сім'я переїхала до Палестини.  Лейла навчалась в Каїрі.

У липні поточного року Лейла виїхала до Туреччини, де хотіла отримати український паспорт. Але це було проблематично, оскільки адреса її прописки знаходилася на окупованій РФ території. Після цього вона з чоловіком вирушила до Єгипту, де Лейла народила доньку.

Коли ХАМАС напав на Ізраїль, Лейла з дитиною були у Гази. Чоловік ще залишався в Єгипті.  Після влучення ракети у будинок жінку та новонароджену госпіталізували, але, на жаль, Лейлу не вдалося врятувати. Родина звернулася до українського консульства в Єгипті, щоб допомогти евакуювати доньку Лейли до батька, але процес евакуації затягується.

Станом на 20 жовтня відомо про загибель 18 українців. Наша країна знаходиться на другому місці за кількістю іноземців, що стали жертвами війни в Ізраїлі.