Завантажити ще

На Поліссі зберуть понад 50 тонн жолудів

На Поліссі зберуть понад 50 тонн жолудів
Фото: Поліський лісовий офіс

На Поліссі, у Рівненській та Волинській областях, починається збір жолудів. Їх збирають лісники, щоби пізніше висадити на лісових ділянках. Беруть не всі жолуді, що валяються під ногами – вибирають із найкращих дерев, щоб і майбутні дубки були сильними.

– Щороку у жовтні-листопаді лісівники заготовляють насіння дуба, – розповіли у Поліському лісовому офісі. - Саме в цей час опадає жолудь, який вже добре дозрів і тому найкраще підходить для посіву.

Цього року погода дозволяє продовжувати збирати жолуді та у листопаді. Загалом у планах лісників зібрати 52,4 тонни жолудів – благо цього року природа щедро обдарувала ними ліс.

– Дуб у лісах нашої місцевості – не просто деревина цінної породи, а дуже важлива частина екосистеми, – наголошують лісники. - Збір насіння – це лише початок ретельної роботи над вирощуванням могутніх дібров.

Перед висаджуванням жолуді перевірять, потім відсортують і відправлять на зберігання до весни. Частину посадять вже восени в посівні відділення, а частина пророщених жолудів чекатимуть у спеціальних касетах до весни, після чого вирушать до лісів.

До речі, жолуді дуба в останні роки набирають популярності як супер-фуд – з них готують локшину та желе.

Незважаючи на чутки, що запорізький дуб-патріарх загинув, дерево ціле і неушкоджене – за словами охоронців, йому нічого не загрожує.

Новини по темі: Волинь Дубовий гай