Завантажити ще

У Мінсоцполітики анонсували введення нової соцдопомоги

У Мінсоцполітики анонсували введення нової соцдопомоги
Фото: GeriArt / pixabay.com

У наступному, 2024 році, в Україні можливо введення уніфікованої гарантованої соціальної допомоги, яка буде залежати від базового доходу родини, а не від прожиткового мінімуму. Про це міністр соціальної політики України Оксана Жолнович розповіла агентству «Інтерфакс-Україна». 

Вона наголосила, що реальний прожитковий мінімум складає більше 6 тисяч гривень. Щоб відв'язати допомогу від цього мінімуму, планується переформатувати систему так, щоб вона залежала від базового доходу родини.

Наприклад, для першого члена сім'ї базовий дохід становитиме 100% і дорівнюватиме приблизно 6 тисячам гривень. Для інших дорослих членів сім'ї вони порахують відсоток, наприклад, 70%.

- Якщо це дитина, то це, звісно, 100%, бо на дитину видатки будуть трішечки більші, якщо це особа з інвалідністю, також 100%, якщо це особа пенсійного віку, але вона має низьку пенсію, це також 100%, - зазначила Жолнович.

Міністр додала, що наразі складно передбачити, коли саме законопроєкт буде прийнятий парламентом, тому навіть можливість введення цієї системи у 2024 році ще не підтверждена.