Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
2 травня
Завантажити ще

Магнітні бурі у жовтні: підвищену активність чекаємо у другій половині місяця

Магнітні бурі у жовтні: підвищену активність чекаємо у другій половині місяця
Фото: ipicgr з сайту Pixabay

Після багатого на магнітні бурі вересня жовтень видасться жителям Землі тихим, спокійним місяцем. Усього двічі у нас потріскають голови та зіпсується настрій – 21 та 22 жовтня. У ці дні лабораторії сонячної астрономії в Європі прогнозують 5- та 4-бальні шторми відповідно. І з 23 по 26 жовтня, виходить, багато хто відчує залишкові явища після цих штормів.

Але це не означає, що в інші дні Сонце не лякатиме нас спалахами, які потурбують магнітне поле Землі і, відповідно, нас, людей. Наприклад, 5 жовтня відбудеться 3-бальне обурення магнітосфери. Його відчує далеко не кожна людина, але метеопати можуть відчути погіршення самопочуття. Причому «бушуватиме» буде з самого ранку до пізньої ночі.

З 13 по 15 жовтня очікуються слабкі магнітні бурі, потім, як уже говорилося, - піковий шторм 22-го та кілька днів наслідків. 29 та 30 жовтня очікується магнітна буря середньої потужності. У період магнітних бур може бути порушена робота серця, є ймовірність появи дискомфорту в суглобах, у деяких виникають запаморочення та сильні головні болі. При появі одного із симптомів загострення хронічного захворювання рекомендується проконсультуватися з лікарем, щоб фахівець підказав, як найлегше перенести наслідки хвилювання магнітного поля. Не варто займатися самолікуванням та зловживати знеболюючими препаратами.

Крім того, у цей час багато мешканців України відзначають зміну настрою. Вони можуть відчувати депресивні стани, спалахи агресії чи напади тривоги. Найчастіше під час бурі люди можуть відчувати:

  • головний біль;
  • стрибки артеріального тиску;
  • запаморочення;
  • прискорене серцебиття;
  • утруднене дихання;
  • порушення сну;
  • розсіяність, дратівливість, тривожність;
  • втому;
  • біль у суглобах, ломоту у кістках.

Фармацевти та лікарі також не рекомендують захоплюватися знеболюючими препаратами при виникненні головного болю. Практика показує, що багато хто відразу намагається купити сильнодіючий препарат, який приймають у підвищених дозах, що є небезпечним для здоров'я.