4-8 жовтня у Львові відбудеться ювілейний 30-й літературний фестиваль та книжковий ярмарок. Попри всі перешкоди і виклики сьогодення Lviv BookForum знову збирає спільноту. Насамперед – щоби об'єднати світ у розмові про українське слово, книгу і майбутнє, повідомляють організатори.
BookForum відбудеться у змішаному форматі: наживо та онлайн. Україномовну трансляцію заходів можна буде переглянути на сайті bookforum.ua. Англійською та іспанською мовами – на сайті Hay Festival (Велика Британія), одного з найбільших літературних фестивалів Європи, який вдруге є діджитал-партнером Lviv BookForum.
Книжковий ярмарок вперше зустрічатиме українських видавців на новій локації – поруч з Центром архітектури, дизайну та урбаністики «Порохова вежа». Порохова вежа - найбільша фортифікаційна споруда XVI століття у центрі Львова, одна з небагатьох, що збереглася донині.
Щороку Lviv BookForum обирає фокусну тему, навколо якої розгортається дискусійне життя фестивалю. Цього року це – «Перепис майбутнього». Учасники говоритимуть про життя після перемоги, щастя після війни та культурний простір після російської експансії.
Дискусійна панель програми налічує 30 подій, на яких відбуватиметься обговорення актуальних проблем за участю українських та іноземних письменників, інтелектуалів, журналістів та істориків. Для молодих читачів видавці та організатори створили насичену дитячу програму: книжкові презентації, майстер-класи, квести, ігри тощо.
- Невіддільна частина Lviv BookForum - книжковий ярмарок, що об’єднує багатьох ключових гравців видавничого ринку. Цього року на BookForum буде представлено 50 видавництв та два колективних стенди - “Комікси” та “Книжки про російсько-українську війну”, - кажуть організатори і пропонують ознайомитись із книжковими новинками на своєму сайті.
У Ніч поезії та музики, яка відбудеться в межах фестивальної програми, візьмуть участь Світлана Поваляєва, Ярина Чорногуз, Павло Вишебаба, Остап Сливинський, Галина Крук, Катерина Міхаліцина, Олена Гусейнова. Також готуються виступити гурти «Пиріг і Батіг» та «Landschaft» за участі Григорія Семенчука і Ульріке Альмут Сандіг (Німеччина).