21 листопада
Завантажити ще

Жмеринські педагоги пройшли містом у кікіморах – донатів побільшало, замовлень від військових теж

Жмеринські педагоги пройшли містом у кікіморах – донатів побільшало, замовлень від військових теж
Фото: zhmerynka.city

Люди в кікіморах різних кольорів - оливкового з сірим, коричневого, білого - прогулювалися Жмеринкою, косплеїли "Бітлз" на пішохідному переході, пили каву на виніс, ховалися в кущах і водночас демонстрували плакати з написом «Донать! Війна триває».

Цей кліп зняли до Дня вчителя та Дня захисника педагоги-волонтери Жмеринського вищого професійного училища спільно з виданням "Жмеринка.City". Таким чином вони хотіли нагадати, що сьогодні вкрай важливо не розслаблятися, а продовжувати працювати для якнайшвидшої перемоги.

«Маскірувальні феї» - співробітниці Жмеринського ВПУ - допомагають фронту з 2014 року: плетуть маскувальні сітки, маруші (маскувальні костюми, вони ж кікімори), шиють подушки та в'яжуть шкарпетки для військових. Матеріали для роботи вчителі купують на донати чи власним коштом. А ось кліп – це щось новеньке.

Подробиці про зйомки, реакцію людей на вчителів у марушах та свою волонтерську діяльність KP.UA розповіла волонтер та педагог ВПУ Тетяна Волкова.

«Якщо ми об'єднаємо наші зусилля всі разом, то зможемо перемогти у цій війні, а наші захисники повернуться додому живими! Це наша найбільша мрія», – каже Тетяна.

Для «маскувальних фей» турбота про потреби військових давно стала способом життя. Фото: zhmerynka.city

Для «маскувальних фей» турбота про потреби військових давно стала способом життя. Фото: zhmerynka.city

"Перехожі зрозуміли нашу ідею"

- Тетяно, як вам із педагогами прийшла ідея зняти таке незвичайне відео?

- Ідею нам підказала журналістка із місцевої газети Яна Сладковська. Вирішили зняти кліп за нашою участю, щоб привернути увагу громадськості. Справа в тому, що сьогодні значна частина українців живе, максимально абстрагуючись від війни та нагальних проблем. За допомогою кліпу ми хотіли повернути увагу українців до життєво важливих питань.

- Як реагували перехожі на вчителів у такому незвичайному вбранні?

– Перехожі реагували по-різному – одні дивувалися, інші дивилися із захопленням, треті виявляли цікавість. Але смішно точно нікому не було.
Склалося враження, що люди зрозуміли нашу ідею.

- А поліція не втручалася? Не зупиняла, запитань не ставила?

- Поліція нас не зупиняла, нічого не питала. Нас пропускали на пішохідному переході, дотримуючись правил дорожнього руху,

- Після виходу кліпу побільшало охочих допомогти? Вистачає робочих рук?

– Робочих рук у нас вистачає, адже працює майже весь колектив учителів. Учні також пропонують свою допомогу. Навіть родичі наших працівників долучилися до волонтерства.

А після того як кліп вийшов, донатів побільшало. Проте разом із "популярністю" збільшилася і кількість замовлень від військових.

Сьогодні є велика потреба в основі, тканині та інших матеріалах. Тож донатів багато не буває. А щодо робочих рук, їх у нас вистачає - ми все встигаємо.

Педагоги закликають дякувати ЗСУ та не забувати про допомогу військовим. Фото: zhmerynka.city

Педагоги закликають дякувати ЗСУ та не забувати про допомогу військовим. Фото: zhmerynka.city

"Відпочиватимемо після перемоги"

- Ви ж допомагаєте фронту не з початку повномасштабного вторгнення, а вже фактично дев'ять років... Скільки ви встигли зробити?

– Ми почали працювати набагато раніше – з 2014 року. Хоча, можливо, тоді працювали не так активно, як зараз. Сьогодні наша робота налагодилась.

За цей час зробили сотні маскувальних сіток – всього 7000 кв. м сітки, 380 маскувальних костюмів - маруш, також ми зв'язали 480 килимів, 500 пар шкарпеток, виготовили 400 подушок, 300 бафів для захисту обличчя та шиї.
У результаті отримали десятки грамот і подяк від військових частин з різних куточків України.

- А є час на відпочинок? Ви взагалі відпочиваєте?

- А ми не втомилися! Відпочиватимемо після перемоги. Нашим захисникам важче, ніж нам, тому ми повинні робити все, що від нас залежить, щоб хоч якось їм допомагати.
Ми всі мріємо жити у вільній, квітучій Україні! Тож спільними зусиллями, разом – до перемоги!

Ви бачите у кущах людину? А вона є. Фото: zhmerynka.city

Ви бачите у кущах людину? А вона є. Фото: zhmerynka.city

Як допомогти

Номер картки 5168 7554 6702 9092 (для придбання тканин).

Новини по темі: Видеоклип Волонтери