20 червня
Завантажити ще

Зразок астероїда Бенну доставили до центру NASA літаком ВПС США для дослідження

Зразок астероїда Бенну доставили до центру NASA літаком ВПС США для дослідження
Фото: NASA/ Molly Wasser

Зразок астероїда Бенну доставили до місця постійного зберігання в Х’юстоні та передадуть вченим всього світу. Про це повідомило Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA). Зразок астероїда Бенну зберігатиметься у Космічному центрі Ліндона Джонсона у Х'юстоні (штат Техас), який є штаб-квартирою астронавтів NASA. 

- Наступні кілька тижнів команда проведе у стерильній кімнаті, збудованій спеціально для зразків Бенну. У стерильній кімнаті є спеціальні рукавичні бокси, приладнані до контейнера для проб, всередині якого знаходиться головка TAGSAM (механізм збору проб Touch-and-Go). Головка TAGSAM знаходилася на кінці роботизованої руки, яка збирала каміння та пил з поверхні астероїда Бенну 20 жовтня 2020 року, — розповіли у блозі NASA. 

Вчені та техніки планують виконати численні етапи вилучення зразка, аби зберегти кожну деталь обладнання та астероїдний пил. Дослідники планують проаналізувати пил астероїда, щоб отримати уявлення про хімічні, мінералогічні та фізичні характеристики й типи гірських порід, які можуть бути знайдені в об’ємному зразку.

NASA планує поділитися першими відкриттями, а також першими зображеннями зразка астероїда Бенну під час прямої трансляції 11 жовтня.

США отримали перший зразок астероїда 24 вересня. Капсулу скинув американський космічний апарат OSIRIS-Rex, який пролітав поблизу Землі. Капсула приземлилася у штаті Юта на парашуті, далі її помістили у літак С-17 ВПС США та доставили до аеродрому Еллінгтон-Філд за 29 кілометрів від Х'юстона.

Перша місія NASA щодо повернення на Землю зразка астероїда розпочалася ще у 2016 році. У 2022-му зразки астероїда Рюгу доставили на Землю в рамках японської місії “Хаябус-2”. Дослідники вважають астероїд Бенну потенційно небезпечним для Землі. Також вони сподіваються вивчити матеріал, який існував до появи Землі. 

Новини по темі: Космос астероїд НАСА