Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Військові – цивільним: Тренуйтеся та вивчайте правила першої медичної допомоги

Військові – цивільним: Тренуйтеся та вивчайте правила першої медичної допомоги
Фото: автор

Війна триває, і, очевидно, до завершення бойових дій ще далеко.  Військові впевнені, що солдатської каші скуштують всі нині цивільні чоловіки, і радять вже готуватися до служби. З чого почати підготовку,  вчитися онлайн чи очно, які курси обрати – дізнавалася KP.UA.

"Тренуюсь навіть у відпустці"

Щоранку львів’янин Андрій виходить на пробіжку на стадіон. Пробігає 7 кілометрів у бронежилеті. Каже, що тренується до майбутньої військової служби.

- Я стою на обліку у військкоматі і розумію, що рано чи пізно доведеться йти воювати, - розповів KP.UA Андрій. – Сам собі купив бронік, каску, берці. Поки працюю, не маю часу йти на курси першої медичної допомоги. Тому свою підготовку вирішив почати зі спорту. Бігаю, плаваю, віджимаюся, качаю прес, підтягуюся на перекладині. Все це, крім плавання, роблю щодня.  Влітку час від часу їздив відпочивати в гори чи до озера, то й там займався. Одна справа - бігти по асфальту, і в рази важче бігти по піску або багнюці. Різниця величезна! Розумію, що від фізичної підготовки в майбутньому може залежати моє здоров’я чи навіть життя.

Звісно, перш ніж відправляти в зону бойових дій, новобранця мають підготувати. Зазвичай навчання триває 2-3 місяці. За цей час інструктори навчають базових знань: вогнева та тактична підготовка, топографія, медицина тощо.

Бійці, які повертають з фронту, радять цивільним не зволікати і йти на курси поводження зі зброєю, по тактиці та тактичній медицині. Фото: https://www.facebook.com/lvivvoin

Бійці, які повертають з фронту, радять цивільним не зволікати і йти на курси поводження зі зброєю, по тактиці та тактичній медицині. Фото: https://www.facebook.com/lvivvoin

Вчать стріляти та зупиняти кровотечу

Бійці, які повертаються з фронту, радять цивільним не зволікати і йти на курси поводження зі зброєю, ознайомитися з тактичною медициною. Таке навчання можна пройти в кожному великому місті. В інтернеті можна знайти чимало пропозицій, є курси і безкоштовні, і платні. Ціни різні, залежно від курсу. Наприклад, за базовий одноденний курс школи «Воїн самооборони» просять всього 300 грн з людини. За 7 годин навчання організатори обіцяють навчити кожного:

  • практикуватися зі зброєю;
  • змінювати позицію при стрільбі;
  • усувати 5 типових неполадок зброї;
  • на практиці швидко зупиняти кровотечу;
  • відновлювати прохідність дихальних шляхів та герметичність грудної клітки при відповідних пораненнях;
  • розкажуть про протокол допомоги при скелетно-м'язових травмах, переломах кісток, мінно-вибухових травмах та опіках.

Також деякі знання можна отримати безкоштовно онлайн. Наприклад, в ютубі є відеокурс інструктора школи бойової підготовки Bellator Дарія Зіяде (позивний «Сирієць»). Він детально розказує правила поводження зі зброєю, пояснює, як що працює.

Базові курси з військової справи інколи проводять в школах. І безкоштовно для всіх бажаючих.

- Пам’ятаю, як в перші дні війни ми на базі школи для всіх бажаючих провели підготовку з поводження зі зброєю, - розказав KP.UA вчитель з початкової військової підготовки Віталій Сидорук. – Прийшло багато чоловіків.  Пізніше пробували повторити такі навчання, але учасників було все менше. Сам я знаю основи поводження зі зброєю. Але на війні треба вміти не лише стріляти. Це і окопна справа, штурми та оборона, маскування, робота за вибухівкою, дронами, військова топографія, тактична медицина. Що б радив? Перш за все курси першої медичної підготовки. Це знадобиться всім - і військовим, і цивільним.

На курсах медичної допомоги тренери на практиці покажуть куди тиснути, щоб зупинити кровотечу або як фіксувати кінцівку з переломом. Фото: https://www.facebook.com/lvivvoin

На курсах медичної допомоги тренери на практиці покажуть куди тиснути, щоб зупинити кровотечу або як фіксувати кінцівку з переломом. Фото: https://www.facebook.com/lvivvoin

Відпрацьовують навички на манекенах

А от курси медичної допомоги радимо проходити лише очно. Тренери на практиці покажуть, куди тиснути, щоб зупинити кровотечу, або як фіксувати кінцівку з переломом.

- «Швидка» навіть у цивілізованих країнах світу не може вчасно приїхати на такі невідкладні стани, як масивна кровотеча, зупинка кровообігу, удавлення, судоми і т. д., - зазначають у ГО «Курси першої домедичної допомоги "САВ». -  Навчання в нас тільки за сучасними стандартами, які побудовані на доказовій медицині. На курсах кожен слухач працює з сучасними допоміжними засобами порятунку: манекени (різного віку), джгути-турнікети, бандажі, гемостатичні бинти для опосередкованого тиску на рану, автоматичні дефибрилятори тощо.

Зазвичай вартість таких курсів стартує від 600 гривень за день.

Тренуйте психіку

Але на війні треба вміти не лише швидко бігати, стріляти та зупиняти кровотечу. Військові, які побували на лінії фронту, в один голос говорять про силу духу. Важливо підготуватися психологічно.

- Це війна, і там не має місця слабкодухим, - розповів KP.UA військовий, який зараз проходить реабілітацію у центрі «Незламні» Сергій. -  Завжди кажу, що там, «на передку», багато крику і крові. В армії всім плювати на ваш особистий простір, на ваші бажання. Є наказ, і ти маєш його виконати. Наприклад, копати окопи при мінусовій температурі або в такий дощ, що моментально промокаєш до трусів. Або йти в розвідку з мапою. Або витягувати товаришів чи автівку з зони обстрілу. А ще поруч завжди буде багато дивних, м’яко кажучи, людей з іншим стилем життя. І треба з ними співіснувати. 

Військовий каже, що на війні легше тим, хто вмотивований. Якщо людина розуміє, чому і за що воює, то може гори звернути.

- Мотивація – це не про гроші, - усміхається. – Перш за все, ми захищаємо свою Батьківщину, рідних, коханих, дітей. Особисто мене і моїх побратимів ці думки і тримали в строю, не давали «розкиснути».

Важливо!

Курси домедичної первинної допомоги та ціни:

Зазвичай вартість таких курсів стартує від 600 гривень за день. Фото: автор

Зазвичай вартість таких курсів стартує від 600 гривень за день. Фото: автор