Космічний телескоп "Джеймс Вебб" знайшов на поверхні супутника Юпітера Європи джерело вуглецю. Про це повідомило Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA).
Астрономи, використовуючи дані космічного телескопа, виявили вуглекислий газ у певному регіоні на крижаній поверхні Європи. Аналіз показує, що цей вуглець, ймовірно, виник у підземному океані. Щобільше, він був відкладений у геологічно недавньому тимчасовому масштабі.
- Це відкриття має важливі наслідки для потенційної життєдіяльності океану Європи, - зазначили в NASA.
Поверхневий лід був зруйнований, і, ймовірно, відбувся обмін матеріалом між підземним океаном та крижаною поверхнею.
- Ми - життя, засноване на вуглеці. Розуміння хімічного складу океану Європи допоможе нам визначити, чи ворожий він для життя в тому вигляді, в якому ми його знаємо, чи може бути хорошим місцем для життя, — каже дослідник Джеронімо Вільянуева.
У жовтні 2024 року NASA планує запустити космічний корабель Europa Clipper, який облетить Європу зблизька для подальшого вивчення того, чи можуть на ній бути умови, що підходять для життя.
Супутник Юпітера Європа — один із небагатьох світів у нашій Сонячній системі, де потенційно можуть існувати умови, придатні для життя. Попередні дослідження показали, що під його водно-крижаною кіркою знаходиться солоний океан рідкої води зі скелястим морським дном. Однак планетологи не підтвердили, чи цей океан містить хімічні речовини, необхідні для життя, особливо вуглець.
Європа трохи менша за супутник Землі Місяць, температура на її поверхні рідко перевищує -140°C. Океан Європи завглибшки 64–160 км під крижаною поверхнею зробив її провідним претендентом на пошуки життя. На Європі також ідентифіковані водень, кисень та сірка.