Завантажити ще

Астрономи знайшли екзопланету в унікальній зоряній системі з трьох об'єктів

Астрономи знайшли екзопланету в унікальній зоряній системі з трьох об'єктів
Фото: nasa.gov

Вчені виявили екзопланету в унікальній зоряній системі з трьох об'єктів. Перевірка зображень цієї системи, яка складається з двох зірок і одного коричневого карлика, виявилася сюрпризом для астрономів, пише Space.

Мова йде про унікальну зоряну систему під назвою HIP 81208, яка розташована на відстані 480 світлових років від Землі. Вчені раніше знали, що ця система має велику зірку, меншу зірку і коричневого карлика. Однак під час нового аналізу вони виявили планету, яка обертається навколо меншої зірки і раніше не була відома.

Виявлена екзопланета має вражаючий розмір, більший за Юпітер приблизно в 15 разів. Вона настільки велика, що може бути сприйнята як коричневий карлик. Коричневі карлики є об'єктами, що перебувають між невеликими зірками і газовими гігантами.

Вчені відкрили планету в маленькій зоряній системі. Фото: space.com

Вчені відкрили планету в маленькій зоряній системі. Фото: space.com

Система HIP 81208 стала першою, де було отримано пряме зображення всіх чотирьох об'єктів. Зазвичай екзопланети виявляють за допомогою транзитного методу, коли вони перекривають світло зірки, але пряме зображення планети потребує потужних телескопів та високочутливих камер.

За даними експертів, ця знахідка допоможе астрономам краще зрозуміти, як формуються складні зоряні системи, подібні до HIP 81208.

 

Новини по темі: Космос планета